bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۰۱۹۴
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۹ - ۱۳ آذر ۱۳۹۶
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان معتقد است که دشتستان با شرایط خاص آب و هوایی و داشتن دو اقلیم متفاوت معتدل و گرم، واجد شرایط مناسبی برای توسعه کشت کلزا است.
منصور نوذری روز گذشته در حاشیه کارگاه آموزشی کشت و تغذیه کلزا در شهرستان دشتستان، با اشاره به این‌که ظرفیت‌های بسیار خوبی در عرصه کشاورزی شهرستان وجود دارد و باید برای توسعه کشاورزی از این ظرفیت‌ها استفاده کرد، خاطرنشان کرد: دشتستان به‌عنوان قطب کشاورزی استان بوشهر محسوب می‌شود تا جایی که بخش عمده‌ای از تولیدات کشاورزی استان مربوط به این شهرستان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان از توسعه برنامه‌های آموزشی بخش کشاورزی در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: این برنامه‌ها در قالب کارگاه‌های آموزشی در نقاط مختلف شهرستان برگزار می‌شود.
به‌گفته این مقام مسوول، کارگاه آموزشی کشت و تغذیه کلزا با حضور ۳۵ نفر از بهره‌برداران شهرستان دشتستان در بخش شبانکاره برگزار شد و کشاورزان آخرین یافته‌های علمی در زمینه کشت اصولی و رعایت تناوب زراعی را دریافت کردند.

نوذری در پایان، هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را آشنایی کشاورزان با مدیریت تغذیه، مدیریت آبیاری، نحوه کاشت، داشت، برداشت و مدیریت علف‌های هرز بیان کرد و یادآور شد: شهرستان دشتستان به لحاظ شرایط خاص آب و هوایی و دارا بودن دو اقلیم متفاوت معتدل و گرم واجد شرایط مناسب برای توسعه کشت کلزا است.

نام:
ایمیل:
* نظر: