bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۰۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۸ - ۰۸ دی ۱۳۹۶
سخنگوی بوئینگ به خبرگذاری ترند گفت که در قضیه فروش هواپیماهای مسافربری به ایران، از سیاست‌ها و رویکرد دولت امریکا در قبال تهران پیروی می‌کنند.
بهانه جدید بوئینگ در مورد فروش هواپیما به ایران سخنگوی شرکت هواپیماسازی «بوئینگ» اعلام کرد که در برخورد با قراردادهای فروش هواپیما به ایران، طبق رویکرد دولت آمریکا عمل خواهند کرد.

سخنگوی بوئینگ در مصاحبه با خبرگزاری «ترند» آذربایجان گفت: ما در سال 2016 از دولت آمریکا مجوزی برای تکمیل فروش 80 فروند هواپیما به ایران ایر دریافت کردیم. این تاکنون تنها قرارداد فروش است که ما از سوی دولت امریکا برای نهایی‌سازی آن مجوز داریم.

وی با بیان اینکه شرکت بوئینگ درباره قراردادها و تراکنش‌های بالقوه با مشتریان خود صحبت نمی‌کند، افزود: «درباره اینکه سیاست آمریکا در قبال ایران در آینده چگونه تغییر خواهد کرد، حدسی نمی‌زنیم. چیزی که اکنون می‌توانم به شما بگویم این است که ما به دقت رویکرد دولت آمریکا در قبال تمام قراردادهایمان با خطوط هوایی تجاری ایران را دنبال کرده و به این روش ادامه می‌دهیم.»

پیشتر مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را تصویب کرده بود که درپی آن وزارت خزانه‌داری این کشور مجبور است درباره شرکت‌های هوایی ایرانی که هواپیما از آمریکا خریده‌اند گزارش دهد.


برچسب ها: اقتصاد ، بوئینگ ، ایران
نام:
ایمیل:
* نظر: