bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۰۴۳۶
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۹ - ۰۹ دی ۱۳۹۶
مردم، انقلاب اسلامی را دارایی خود می‌دانند نه مسؤولان را، چراکه قدرت مسوولان نیز از مردم است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در تجمع گرامیداشت حماسه بزرگ 9 دی گفت: مردم، انقلاب اسلامی را دارایی اصلی خود می‌دانند نه مسوولان را، چراکه قدرت مسوولان نیز از مردم است. با وجود اینکه برخی خواص در فتنه 88 ساکت ماندند و یا حتی از سران فتنه شدند، این مردم بودند که فتنه را تشخیص داده و با حضور حماسی خود و با شناخت مسیر حق، غائله را خواباندند.

عزت‌الله ضرغامی، با اشاره به خیانت فتنه‌گران به عزاداران حسینی خاطرنشان کرد: حماسه بودن 9 دی و بزرگی آن به این است که بدون هیچ برنامه‌ریزی خاصی صورت گرفت. 9 دی تمام برنامه‌ریزی‌های دشمن را برای براندازی نظام به هم ریخت و زیبایی کار به این بود که بدون هیچ وابستگی سیاسی به وجود آمد و این نشان از بصیرت مردم داشت.

وی با بیان اینکه جسارت به عزاداری عاشورا با هماهنگی خارجی‌ها روی داد، مطرح کرد: ما پیش‌بینی این بی‌احترامی را نمی‌کردیم و به همین دلیل هم هیچ دوربینی را به کار نگرفته بودیم، اما خب آن‌ها تمام تصاویر را داشتند.

ضرغامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم، تأکید کرد: مردم با اینکه مشکلات اقتصادی، فقر و تنهایی رهبری را می‌بینند، اما این بصیرت را دارند که در زمان مناسب به صحنه بیایند که این تعهد و اعتقاد عمیق مردم به راه شهدا و امام (ره) در حماسه 9 دی تجلی داشت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ادعای سران فتنه در مورد تقلب در انتخابات نیز گفت: تقلب رمز فتنه بود، چراکه با 11 میلیون رأی جایی برای تقلب نیست، ضمن اینکه برخی از همین فتنه‌گران برگزارکنندگان انتخابات گذشته بودند و می‌دانستند که تقلب امکان وجود ندارد. برخی که مسؤول ستاد هم بودند در حضور مقام معظم رهبری اعلام کردند که امکان تقلب نیست، اما حاضر نیستند همین جمله را به مردم بگویند.

ضرغامی با بیان اینکه فتنه‌گران با دوستان خارج‌نشین خود یک مدل کلاسیک انقلاب رنگی را مدنظر داشتند، افزود: امروز مباحث نادرست و دروغ در فضای مجازی وجود دارد، اما جوانان باید واقعیت‌ها را بدانند. در تهران رأی موسوی بیشتر از احمدی‌نژاد بود و فتنه‌گران همین را به کل کشور تعمیم دادند و هرج‌ومرج به وجود آوردند.

ضرغامی با بیان اینکه اعتراض مردم به مشکلات را نباید مقابله با نظام دانست، افزود: امروز در 40 سالگی نظام با توجه به تجربیات گذشته باید مشکلات را با برنامه‌ریزی برطرف کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: امروز نظام اداری ما دچار پوسیدگی است و رفتار کارمندی با مشکلات خودش مشکل بزرگ کشور است.حل مشکلات کشور نیاز به روحیه جهادی و انقلابی دارد و کسانی که دلسوز نظام و مردم هستند باید با این روحیه مشکلات را برطرف کنند.
برچسب ها: جامعه ، ضرغامی ، اعتراض ، مردم
نام:
ایمیل:
* نظر: