bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۰۵۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۷ - ۱۶ دی ۱۳۹۶
ایران ایر سال گذشته و همزمان با نهایی کردن قراردادهای خود با ایرباس و ای‌تی‌ار، قرارداد خود با بوئینگ را نیز نهایی کرد تا به این ترتیب این هواپیماساز امریکایی بعد از حدود چهار دهه بار دیگر به ایران هواپیما بفروشد.
به‌دنبال نهایی شدن این قرارداد اعلام شد که ایران در چارچوب برنامه‌ای بلندمدت ٨٠ بوئینگ تحویل خواهد گرفت و نخستین فروند آنها در اوریل ٢٠١٨ به ایران تحویل می‌شود. بر این اساس، در شرایطی که طبق برنامه‌ریزی‌های ابتدایی انجام شده، بنا بود نخستین بوئینگ خریداری شده از سوی ایران‌ایر در اردیبهشت سال آتی به ایران وارد شود، صحبت‌های جدید قائم مقام وزیر راه حاکی از احتمال تاخیر در تحویل این هواپیماهاست.

‌قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل درباره قرارداد بوئینگ با ایران گفته که ترامپ سعی کرده در موسسات مالی و بانک‌ها وحشت ایجاد کند که با ایران کار نکنند، ولی با این وجود، مجوزها معتبر و سر جای خود بوده و هیچ تغییری ایجاد نشده است.
به‌گفته فخریه کاشان، بوئینگ باید از اواسط سال آینده نخستین هواپیما را به ایران تحویل می‌داد اما با این احتیاط‌هایی که ما می‌کنیم و دائما قرارداد را تجدیدنظر می‌کنیم، فکر می‌کنیم در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۸ هواپیما را داشته باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: