bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۰۵۳۲
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۲ - ۱۸ دی ۱۳۹۶
نشست غیرعلنی مجلس با برای بررسی رویدادهای کشور؛
اعتراضات و سپس موج‌سواری از آن تقریبا به پایان رسیده و به‌جز در برخی مناطق که میزان بیکاری در آنها بیشتر است، در سایر شهرهای بزرگ و کوچک کشور آرامش حکم‌فرماست.
با حرف، مشکلات مردم حل نمی‌شودبامداد جنوب- ابوعلی زرین‌قلم:
اعتراضات و سپس موج‌سواری از آن تقریبا به پایان رسیده و به‌جز در برخی مناطق که میزان بیکاری در آنها بیشتر است، در سایر شهرهای بزرگ و کوچک کشور آرامش حکم‌فرماست. پس از ناکامی بزرگ امریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی در بین‌المللی کردن اعتراضات مردمی در ایران که در خود امریکا بیش از همه کشورهای جهان است، به‌نظر می‌رسد کسانی که باد در آتش این ماجراها می‌دمیدند، شروع به حاشیه‌سازی‌های دیگری کرده‌اند. با همه اینها، باید گفت حال که مردم به خانه رفته‌اند آیا مسوولان دوباره آنها را فراموش کرده و سرگرم بازی‌های گروهی، باندی و جریانی خود برای سهم بیشتری از قدرت شده‌اند؟

این سوال در حالی مطرح می‌شود که به‌نظر می‌رسد مجلسی که خود برنامه ششم توسعه را تصویب کرده و در آن عامل گرانی و افزایش قیمت را گذاشته بود پا پیش گذاشته و بر آن است تا به هر صورت ممکن در مقابل افزایش بهای کالاها ایستادگی کند. در طول چند روز گذشته خبرهای متفاوتی در مورد افزایش نیافتن بهای بنزین و گازوئیل منتشر شد اما این اقدام هم بی‌شک نمی‌تواند گرهی از مشکلات کشور باز کند و باید فکری دیگر کرد.
در این موضوع که مسوولان تا چه اندازه برای رضایت مردم و پاسخ به درخواست‌های آنها جدی بوده‌اند، هنوز زود است اما مشخص است با فضایی که بر کشور حاکم شده، نمی‌توان به این سرعت تصمیم گرفت. روز گذشته نمایندگان مجلس نشستی غیرعلنی برای شنیدن سخنان دو وزیر دولت و جانشین فرمانده سپاه پاسداران در مورد روند اعتراضات، ریشه‌یابی و آمار و ارقام مربوط به آن داشتند. 

خبرگزاری ایسنا در این مورد نوشته است: وزرای اطلاعات، کشور و جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در اظهاراتی در جلسه غیرعلنی مجلس، روند اعتراضات اخیر در شهرهای کشور را تشریح کردند و نسبت به برقراری فضای آرامش در کشور اطمینان خاطر دادند.
به گفته محمدقسیم عثمانی، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پس از اظهارات رحمانی‌فضلی و علوی گزارشی از وقایع اخیر را به نمایندگان ارائه کرد. جلسه مشورتی نمایندگان مجلس درباره اعتراضات مردمی در کشور روز گذشته به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و در صحن مجلس آغاز شده بود.
جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در این‌باره می‌گوید: در جلسه غیرعلنی صبح یکشنبه مجلس آقای رحمانی‌فضلی گزارشی از سیر اعتراضات روزهای اخیر در کشور را به همراه آمار و ارقام به نمایندگان ارائه کرد و وزیر اطلاعات هم مباحثی را در زمینه ریشه‌یابی این اعتراضات مطرح کرد. وی با اشاره به حضور فرمانده نیروی انتظامی و رئیس سازمان صدا و سیما در این نشست گفت که قرار است نمایندگان و مسوولان حاضر در جلسه مباحث خود را در مورد اعتراضات اخیر در این جلسه مطرح کنند.

شاید بتوان این هم‌افزایی را نخستین مرحله برای حل مشکلات دانست اما تا زمانی که عواملی مانند شکاف میان فقیر و غنی، فساد، رشوه‌خواری، ارتشاء، سوءمدیریت، نامحرم بودن مردم، باندبازی و اتهام‌زنی در کشور جریان داشته و بیکاری رفع نشود، اینگونه جلسات راه به جایی نخواهد برد. نمایندگان سه قوه به همراه نمایندگانی از نیروهای انتظامی، امنیتی و کارشناسان خبره اقتصادی باید یک راهکار جدی و عملیاتی برای پایان دادن به مشکلات مردم اندیشیده و همچنین نمایندگان مجلس باید با تصویب قانونی انحصار را از صدا و سیما بردارند تا در کشور رقابت سالمی جهت پوشش همه دیدگاه‌ها و افکار وجود داشته باشد. 

این مساله یکی از موارد مهمی است که در صورت حل نشدن آن، نمی‌توان امیدوار بود که مردم به سراغ رسانه‌های بیگانه، کانال‌های ضدملی و ضدانقلاب نروند. صدا و سیما در طول حوادث اخیر نمره صفر گرفت تا مانند همه دفعات گذشته با مدیریت غلط و رفتارهای اشتباه خود، نتواند اعتماد عمومی را جلب و جذب کند. با این حال، به‌نظر می‌رسد که صرف حرف زدن یا به عبارتی با گفتاردرمانی نمی‌توان مشکلات مردم را حل کرد، مردم دچار بحران‌های عجیب و غریبی هستند که مدیران و مسوولان دولتی و حکومتی که به هر شکلی تامین بوده و هستند، آن را درک نمی‌کنند و از همین‌رو است که اعتراضات مردم را باید هم به امریکا، اسرائیل، سعودی و منافقان مربوط کنند.  

نام:
ایمیل:
* نظر: