bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۰۵۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۲۰ - ۲۲ دی ۱۳۹۶
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش به افزایش سرانه دانش‌آموزی در بودجه ۹۷ اشاره کرد.
نجفی با بیان این‌که به منظور تقویت نیروی انسانی ماندگار در هرمزگان بنا داریم با استفاده از ظرفیت ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، در آزمون استخدامی بهمن ماه توجه ویژه‌ای به سهمیه استان در راستای تقویت طرح «بوم‌گزینی» شود، گفت: با توجه به این‌که یکی از سیاست‌های اجرائی آموزش و پرورش تقویت طرح «بوم تا بوم» است، اگر استان برنامه پنج ساله‌ای را در این راستا تدوین کند می‌توانیم همه نیروی انسانی استان را بومی کنیم.

به گفته وی، به منظور حمایت از این روند، طرح اردوهای مطالعاتی با هدف تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان را در برنامه داریم و علاوه بر اردوهای درون استانی، از ظرفیت اردوگاه شهید باهنر تهران نیز برای تشکیل کلاس‌های تقویتی ویژه دانش‌آموزان مستعد هرمزگانی بهره خواهیم گرفت. 
نجفی، انگیزه معلمان برای خدمت در استان هرمزگان را با وجود همه محدودیت‌ها انگیزه‌ای بالا دانست و تصریح کرد: این موضوع نشان از تعهد و تعلق خاطر فرهنگیان استان به خدمت در نظام تعلیم و تربیت این خطه از میهن اسلامی دارد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش و نسبت تخصیص آن خاطرنشان کرد: چالش مدارس فرسوده با این میزان اعتبار رفع نمی‌شود و نیازمند توجه ویژه است.
وی اعتبارات آموزش و پرورش در مناطق کمتر توسعه‌یافته را مورد اشاره قرار داد و گفت: در سال آینده ۸۰۰۰ تومان به سرانه هر دانش‌آموز به نسبت سال ۹۶ افزوده شده و این رقم هم‌اکنون به ۲۵ هزار تومان رسیده است.

برچسب ها: جامعه ، سرانه ، سهمیه ، آموزش
نام:
ایمیل:
* نظر: