bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۰۶۰۴
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۸ - ۲۳ دی ۱۳۹۶
40 هزار و 500 پروانه کسب‌وکار در عرصه اصناف استان بوشهر صادر شده است که با احتساب خانواده‌های آنها، یک سوم جمعیت استان در این بخش اشتغال دارند.
رئیس مجمع امور صنفی، در نشست اعضای این مجمع با استاندار، با بیان اینکه بخش اعظمی از جمعیت استان بوشهر از طریق اصناف امرار و معاش می‌کنند گفت: در استان بوشهر افزون بر 40 هزار و 500 پروانه کسب و کار صادر شده و این در حالی است که 4 هزار کسبه این استان بدون پروانه کسب هستند.

 مصطفی گراشی، از وجود 8 هزار و 500 صنف کسبه در شهر بوشهر خبرداد و افزود: در شهر بوشهر افزون بر یک‌هزار 200 کسبه فاقد پروانه فعالیت هستند.  بر اساس بررسی‌های انجام شده با ازاء 23 نفر یک واحد صنفی در استان بوشهر وجود دارد که  براساس شاخص تعیین شده باید به ازاء یک‌هزار نفر یک واحد صنفی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه دست فروشان، دوره گردها و نمایشگاه‌های فصلی کمکی بر رکود فعالیت اصناف استان بوشهر شده است تاکید کرد: ساماندهی دست فروشان و دوره گردها باید مورد توجه شهرداری‌های استان بوشهر قرار بگیرد چراکه فعالیت آنان ضمن اینکه مبلمان شهری را زشت و نازیبا کرده سبب نقض قانون شده‌اند.اصناف و بازاریان به  سبب جایگاهی که در چرخه اقتصاد دارند نقش مهم و تاثیرگذاری در تحقق اقتصاد مقاومتی از جمله تولید، اشتغال و رونق اقتصادی دارند.

برچسب ها: اقتصاد ، اشتغال ، اصناف
نام:
ایمیل:
* نظر: