bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۰۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۲۰ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۶
رئیس پلیس آگاهی ناجا از پلمب 8 دفتر شرکت هرمی در سال جاری خبر داد.
سردار محمدرضا مقیمی در اختتامیه نشست تخصصی روسای ادارات مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی سراسر کشور، با اشاره به حضور مستمر این پلیس در جلسات ستاد پیشگیری از جعل و کلاهبرداری وزارت کشور، کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه‌ای و... گفت: در این جلسات، اقدامات و تدابیر پیشگیرانه در این راستا مطرح و عملیاتی شده است. آموزش کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری در دستور کار پلیس آگاهی ناجاست و اقدامات لازم در این رابطه انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات موثر در حوزه پیشگیری و مبارزه با جعل و کلاهبرداری، خاطرنشان کرد: تعامل مناسب با مراجع قضائی و سازمان‌ها، ارائه آموزش‌های لازم به کارکنان دولت و اطلاع‌رسانی مناسب به روش‌های مختلف از جمله اقدامات انجام شده در راستای افزایش آگاه‌سازی مردم برای کاهش این جرم به شمار می‌آید.

این مسوول به اجرای مناسب طرح‌های ابلاغی پلیس آگاهی در سراسر کشور اشاره و بیان کرد: کشف پیش دستانه جعل و کلاهبرداری، طرح پاتوق، دستگیری افراد تحت تعقیب و شناسایی متهمان شرکت‌های هرمی از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی به صورت مستمر انجام شده است.
سردار مقیمی با تاکید بر استمرار طرح کشف پیش‌دستانه جعل و کلاهبرداری در کشور، گفت: اجرای این طرح، باعث کشف تعداد کثیری پرونده در این رابطه شده است. همچنین دوره‌های آموزشی اختصاصی پیشگیری و مقابله با جعل مدارک و اسناد رسمی برای کارکنان صدا و سیما، بانک مرکزی، وزارت بهداشت، ریاست‌جمهوری و ... برگزار شده است.
وی به تلاش برای کاهش فاصله زمانی کشف و پی‌جویی پرونده‌ها و نیز پاسخگو بودن تأکید و تصریح کرد: آسیب‌شناسی به موقع جرائم، اعلام به دستگاه‌های متولی و نیز بازخوردگیری از آن، از جمله اقدامات انجام شده در این پلیس است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا، تعقیب متهمان متواری جعل و کلاهبرداری با هماهنگی مقام قضائی و نیز توجه و اهمیت به پرونده‌های معوقه را از دیگر برنامه‌های این پلیس برشمرد.
این مقام ارشد انتظامی به اجرای طرح دستگیری متهمان تحت تعقیب سنوات گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح در سال جاری، با وجود محدودیت و حساسیت‌های لازم نسبت به این موضوع، تعداد زیادی متهم تحت تعقیب از سوی کارآگاهان پلیس دستگیر شدند.
 سردار مقیمی با اشاره به پلمب دفاتر شرکت‌های هرمی و دستگیری متهمان آن، گفت: در 9 ماهه سال جاری، 8 دفتر شرکت هرمی پلمب شد، در حالی که این آمار در مدت مشابه سال گذشته 15 دفتر بوده است.

برچسب ها: جامعه ، پلیس ، شرکت هرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: