bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۰۷۶۵
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۸ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۶
مردم استان‌های جنوب و جنوب غربی کشور از جمله بوشهر در طی این سال‌ها به شدت از موضوع ریزگردها در رنج و عذاب هستند و ضروری است دولت فکری اساسی برای رفع این مشکل کند.
امام جمعه بوشهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بوشهر گفت: مردم استان‌های جنوب و جنوب غربی کشور از جمله بوشهر در طی این سال‌ها به شدت از موضوع ریزگردها در رنج و عذاب هستند و ضروری است دولت فکری اساسی برای رفع این مشکل کند. این که مرتب گفته می‌شود که موضوع ریزگردها حل می‌شود اما خبری نمی‌شود صحیح نیست، مردم در عمل چیزی نمی‌بینند و از شعار خسته شده‌اند و رفتن هیات‌ها که دولت مرتب از آن دم می‌زند هم تاکنون تاثیری بر کاهش ریزگردها نداشته است. زندگی مردم، آموزش دانش‌آموزان و دانشجویان و حمل و نقل و زیرساخت‌ها در این استان تحت تاثیر موضوع ریزگردها قرار گرفته و سبب مشکلات گسترده‌ای برای مردم شده است که نیاز است مسوولان برای رفع مشکل، بنا بر آن چه وعده داده‌اند، عمل کنند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری افزود: برای این که مشکل ریزگردها حل شود، ضروری است که با یک نگاه علمی و با تلاش جهادی در این عرصه وارد شد تا نتایج مثبتی نیز به همراه داشته باشد. نباید این گونه باشد که شاهد افزایش فساد در جامعه باشیم  و برای این که فساد در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی ریشه‌کن شود، مسئولان باید به منویات رهبری در این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشند و دچار مسامحه برای مبارزه با فساد نشوند. تقاضای رهبری از مسوولان نیز مبارزه با فساد است و شایسته نیست که در طی قریب به چهار دهه از انقلاب، شاهد انواع فساد از احتکار، رانت، اختلاش و رشوه‌خواری در جامعه باشیم که البته بی‌توجهی مسوولان به این فسادها، اول گریبان خود آنها را خواهد گرفت.

وی با اشاره به موضوع گرانی و بیکاری گسترده در جامعه، تصریح کرد: استان بوشهر با این همه ظرفیت‌ها نباید حتی یک فرد بیکار داشته باشد و شایسته نیست که جوانی به دنبال پیداکردن شغل سرگردان باشد. مسوولان به فکر مردم و رفع گرانی و اشتغال باشند و حل آن را به عنوان یک اولویت برای خود تعریف کنند.
برچسب ها: دولت ، ریزگردها ، ریزگردها
نام:
ایمیل:
* نظر: