bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۰۸۰۶
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۴ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۶
دستان پشت پرده و لابی‌های قدرت بوشهر را نابود می‌کنند؛
همانگونه که در گزارش‌های چند روز گذشته در روزنامه بامداد جنوب خوانده‌اید، به‌نظر می‌رسد که استاندار بوشهر، عبدالکریم گراوند نباشد و او سایه‌ای از استاندار گیلان است که به دستور وی امور را به پیش می‌راند.
بامداد جنوب-کریم جعفری: دوپینگ گراوند برای شهردارِ وحدتیه
همانگونه که در گزارش‌های چند روز گذشته در روزنامه بامداد جنوب خوانده‌اید، به‌نظر می‌رسد که استاندار بوشهر، عبدالکریم گراوند نباشد و او سایه‌ای از استاندار گیلان است که به دستور وی امور را به پیش می‌راند. واقعا برای بنده به‌عنوان یک روزنامه‌نگار و یا شهروند بوشهری، بسیار سخت است که این کلمات و جملات را می‌نویسم و پیش از نوشتن «پیه» همه چیز را به «تنم» مالیده‌ام و برای مبارزه با رانت و فساد و رابطه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنم. در روزگاری که شبه‌رسانه‌های استان به آلبوم عکس این و آن تبدیل شده‌اند، سردبیر بامداد جنوب با افتخار با شکایت مدیرکل دفتر شهری و پسر عمویش که عضو شورای شهر برازجان است به دادگاه می‌رود و می‌آید و حاضر است برای مبارزه با مفاسد دیگر، باز هم این راه را برود و خم به ابرو نیاورد.

 اما وقتی روزگارت تلخ می‌شود که نماینده عالی دولت که دم از «پاکدستی» می‌زند، به گواه همه اسناد و مدارکی که برایش ارسال شده حکم یک فرد قانون‌گریز را که در شهرداری آبپخش ده‌ها خلاف آشکار مرتکب شد و نهادهای بازرسی و نظارتی در آن ورود کردند، برای شهرداری وحدتیه صادر می‌کند. روز گذشته البته «بزدلی» با یک شماره ناشناس با نگارنده تماس گرفت و از «رسیدن به حساب من» صحبت کرد، خوشبختانه از این دست «بزدل‌هایی» که قرار است امروز مسوولیت بگیرند، در آینده زیاد خواهیم داشت که همیشه هم ناشناس تماس می‌گیرند و «عرضه» ندارند خودشان را معرفی کنند هر چند لرزش صدایشان آشکار است که چه تفاله‌های بدبویی در استان هستند. 

بدون شک همه مسوولیت تبعات امنیتی و روانی چنین انتخابی بر عهده شخص عبدالکریم گراوند است و مردم شهر وحدتیه که در طول شش سال گذشته با حضور یک شهردار کوشا و موفق، دستاوردهای بسیاری داشتند، هزینه بسیاری برای این زد و بند خواهند داد. نهادهای بازرسی و نظارتی بگویند چگونه فردی را تایید کرده‌اند که دو سال بدون مصوبه شورا ده‌ها طرح عمرانی را به پیمانکارانِ دوست و سفارشی واگذار کرده است؟ نهادهای بازرسی بگویند که بودجه سال 1394 و 1395 شهرداری آبخش به تصویب کدام شورا رسیده و پروژه «بلوار غدیر» با چه برآوردی و به چه فردی واگذار شده است، بن‌های کارگری به کجا سرازیر شده‌اند؟ 9 میلیارد تومان بدهی بابت چیست؟ بر آن نبوده و نیستیم که این عریضه را طولانی کنیم، اما مردم هوشیار باشند که استان در نقطه بدون بازگشت و رکود قرار گرفته و همانگونه که در مهرماه امسال یادآور شدیم، باندهای قدرت و ثروت در حال نابودی استان هستند و استاندار هم مجری دستورات رسیده از شمال است. در روزهای آینده همه تحولات استان را به عالی‌ترین مقامات کشوری اطلاع خواهیم داد تا زودتر تکلیف استان بوشهر مشخص شود. در ضمن، هر کس در این مورد اعتراضی دارد به دفتر روزنامه ارسال کند تا دین کسی بر عهده ما نباشد. 

نام:
ایمیل:
* نظر: