bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۱۱۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۲۱ - ۰۸ اسفند ۱۳۹۶
در ادامه جنگ داخلی نزدیکان ترامپ با وزیران دولتی، وزیر امور خارجه امریکا باز هم از داماد و برخی از نزدیکان ترامپ بابت دست درازی به حوزه اختیاراتش انتقاد کرد.
نشریه پولیتیکو، دوشنبه گزارش داد رکس تیلرسون، از جارد کوشنر، داماد و دو تن دیگر از مقام‌های دولتی شامل نیکی هیلی سفیر امریکا در سازمان ملل متحد و هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی بابت تلاش برای مداخله در نقش وزیر امور خارجه با غضب سخن گفت. طبق این گزراش تیلرسون گفته است: ما نمی‌توانیم چهار وزیر خارجه داشته باشیم! بخشی از وظایف کوشنر شامل درگیری اسرائیل – فلسطین می‌شود و علاوه بر این، او همچنین در سیاست‌های چین و مکزیک مداخله می‌کند. طبق گزارش پولیتیکو، زمانی که جان کلی، رئیس دفتر کاخ سفید هم انتقاد تیلرسون را تکرار کرد، کوشنر برآشفت. داماد دونالد ترامپ گفته است: نه، اما ما به وزیر خارجه‌ای نیاز داریم که حامی رئیس‌جمهوری باشد. 

شکوه و شکایت کوشنر – تیلرسون از دیگر نمونه‌های درگیری شخصیت‌های پیرامون رئیس‌جمهور امریکا در ۱۳ ماه نخست روی کار آمدن اوست. انتخاب جان کلی به‌عنوان رئیس دفتر کاخ سفید هم قرار بود به فرو نشاندن این بحران کمک کند. کوشنر و ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور رئیس‌جمهوری امریکا از انتصاب او استقبال کردند تا به جای راینس پریبس روی کار بیاید اما با گذشت اندک زمانی کلی مجبور بود اندکی از قدرت سازمانی خودش را خرج کوشنر کند و تلاش کرد تا دسترسی شماری از مشاوران به ترامپ را منع کند. 

با وجود این، ژنرال کلی اخیرا در موقعیتی قرار گرفت که مجبور شد در حوزه‌ای که تیلرسون هم در آن فعالیت می‌کند، طرف کوشنر را بگیرد و از عملکرد او دفاع کند. وی در بیانیه‌ای گفت: همانطور که به جارد گفتم، من به توانایی او در اجرای وظایفش در حوزه سیاست خارجی از جمله نظارت بر روند صلح اسرائیل – فلسطین و نیز خدمت به‌عنوان بخش جدایی‌ناپذیر روابطمان با مکزیک اطمینان کامل دارم. رئیس دفتر کاخ سفید همچنین از طرف ترامپ در موقعیتی قرار گرفته است که درباره اعطای مجوز امنیتی به کوشنر تصمیم بگیرد. گزارش پولیتیکو اولین‌باری نیست که نشان می‌دهد پر تیلرسون به کوشنر و همسرش ایوانکا گیر می‌کند. سی‌ان‌ان ماه نوامبر گزارش داد تیلرسون تصمیم گرفت که هیات عالی‌رتبه امریکا را به همراه ایوانکا ترامپ به هند اعزام نکند و تیلرسون هم موافق بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: