bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۱۱۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۷ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۶
سخنگوی وزارت کشور از ماموریت ویژه به استانداران برای تسهیل تجمعات صنفی و سیاسی قانونی خبر داد.
سید سلمان سامانی، با اشاره به ابلاغ منشور گفتگوی سیاسی به استانداران از سوی وزیر کشور، گفت: یکی از اهداف اجرای این منشور فراهم آوردن فرصت گفتگو برای تمامی جریانهای سیاسی به صورت برابر است تا در فضایی توام با همدلی، مطالبات، انتقادات و پیشنهادات مردم و تشکل‌ها برای اداره هر چه بهتر امور کشور بیان شود.
 
سخنگوی وزارت کشور،با بیان اینکه بر اساس این منشور و به منظور ایجاد بستر مناسب برای تحقق  گفت‌وگو و تفاهم سازنده بین جریانات، تشکل‌ها، اصناف و سمن‌ها خانه احزاب و سمن‌ها در تمامی استان‌های کشور ایجاد می‌شود، افزود: دولت خود را در ایجاد فضای گفتگو و تعامل پیشگام می داند.
به گفته وی، یکی از نکات مهم، پذیرش اصل گفت‌وگو در جامعه و قشرهای مختلف مردمی و نهادها و دولت است.فضای گفتگو نباید اینگونه ترسیم شود که عده ای تنها خود را مطالبه گر و دیگران را تنها  پاسخگو بدانند، لذا در این میان، همه باید تکالیف و حقوق خود را شناخته و در اعتلای ایران اسلامی نقش آفرینی داشته باشند. با ایجاد فضای گفتگو می توان از نظرات نخبگان و جریانات و تشکلها و سمن ها بازخورد مناسبی در اجرای برنامه ها و سیاست های کشور دریافت کرد و نسبت به اصلاح یا تقویت آن ها اقدام نمود.
 
وی با بیان اینکه ارتقا سرمایه اجتماعی یکی از اهداف مهم اجرای منشور گفتگوی سیاسی در کشور است، تصریح کرد: استانداران مکلف هستند بر اساس منشور گفتگوی سیاسی برگزاری تجمعات صنفی و سیاسی قانونی را تسهیل و بر انجام آن نظارت و امنیت این تجمعات را هم با همکاری مراجع ذیصلاح به نحو مطلوب تامین کنند.
 
سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه استفاده از ظرفیت رسانه ها، احزاب و تشکل‌ها در راستای ایجاد نشاط، امید آفرینی و تقویت وفاق اجتماعی و انسجام ملی مورد تاکید منشور گفتگوی سیاسی است، ادامه داد: دولت زمینه ساز و تسهیل کننده مسیر گفتگو و تعامل است و انشالله از بستر فراهم شده بتوان در راستای پیشرفت کشور و حل مشکلات و تامین نظرات مردم استفاده کرد. به منظور نظارت بر اجرای مطلوب مفاد این منشور استانداران مکلف شدند هر سه ماه گزارشی از عملکرد خود در این زمینه را به وزارت کشور ارائه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: