bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۱۲۳۴
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۶ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد، از مجموع 400 هزار واحد مسکن مهر احداثی در شهرهای جدید کشور 60 هزار واحد متقاضی ندارد.
حبیب الله طاهرخانی درحاشیه آیین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی چهار طرح عمرانی در شهر جدید عالیشهر بوشهر در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون 260 هزار واحد مسکن مهر ساخته شده در شهرهای جدید کشور به اتمام رسیده و تحویل مالکان شده است و 80 هزار واحد باقی مانده نیز در سال آینده ساخت آنها به پایان می‌رسد. اجتماع سازی از رویکردهای اصلی در شهرهای جدید کشور است تا ساکنان آنها یک اجتماع واحد تشکیل دهند و به شهر محل سکونت خود افتخار کنند.

وی افزود: در این ارتباط احداث فضاهای فرهنگی و اجتماعی و برگزاری رویدادهای مختلف فرهنگی آیینی در شهرهای جدید در دستور کار است. در شهرهای جدید بدلیل وجود زمین و طرح و برنامه های مشخص امکان جذب سرمایه گذار بسیار بالاست که باید از این ظرفیت نهایت استفاده برای سرمایه گذاری در شهرهای جدید صورت گیرد. شهرهای جدید ثمره اتقلاب شکوهمند اسلامی برای پاسخگویی به نیاز سکونت و اسکان مردم است که تاکنون اقدامات بسیار خوبی در این حوزه رقم خورده است. بحث اصلی در مسکن مهر حوزه زیرساخت ها و خدمات روبنایی است که در این ارتباط مسکن مهر عالیشهر برای تکمیل زیرساخت ها و خدمات روبنایی نیازمند یکهزار میلیارد ریال اعتبار است.

این مقام مسوول تصریح کرد: مدرسه، مجموعه فرهنگی و مراکز خدمات درمانی از جمله مراکزی است که پس از اتمام عملیات اجرایی واحدهای مسکونی باید احداث آنها پیگیری شود تا از این طریق استانداردهای زندگی شهری در عالیشهر فراهم شود.

در این آیین عملیات اجرایی احداث 114 واحد باغ ویلا، مرکز جامع بهداشتی درمانی و مدرسه 6 کلاسه در شهر جدید عالیشهر آغاز و استخر سرپوشیده شهدای غواص و 67 واحد مسکن مهر در این شهر افتتاح شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: