bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۱۲۹۴
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۹ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۷
پیشکسوت فوتبال کشورمان با بیان اینکه درخواست‌های کی‌روش باید منطقی باشد گفت: اگر قرار باشد بازیکنانی چون رونالدو و مسی دو گل بزنند، بقیه تیم‌های ملی باید لیگ‌های خود را تعطیل کنند.
کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران امروز (چهارشنبه) در پیامی به دیدار شب گذشته یوونتوس ورئال مادرید اشاره و با کنایه لیگ ایران را در سطح اروپا خواند. سرمربی پرتغالی ایران در پیامی نوشت: «بعد از بازی یوونتوس و رئال مادرید اکنون کاملا مشخص است که لیگ فوتبال ایران همانند اروپاست. سطح سرعت بازی، ریتم و فشار مشاهده شده یکسان است!!! سطح آماده‌سازی بازیکنان و عملکرد آنها یکسان است!! الان زمان عذرخواهی از هواداران فوتبال ایران به خاطر نظر و نگاه اشتباهی است که داشته‌ام، به ویژه از Three Tenors! بنده همینطور باید مراتب عدرخواهی صمیمانه خود را به بازیکنان ملی‌پوش تقدیم کنم. من فکر می‌کردم که این وظیفه من است تا برای یک برنامه آماده‌سازی خاص بجنگم تا شاید بتوانم این فرصت را برای اینکه آنها آمادگی بهتری برای حضور در سطح رقابتی جام جهانی داشته باشند، بدهم تا بتوانند با توجه به ظرفیت فوق‌العاده با افتخار و غرور بدرخشند. اکنون زمانی است که از بازیکنان‌ ملی‌پوشمان عذرخواهی کنیم به خاطر اینکه آنها به برنامه آماده‌سازی خاص برای حضور در جام جهانی نیاز ندارند. ما کاملا آماده هستیم برای رویارویی با رونالدو، ایسکو و بقیه دوستان...»

 خداداد عزیزی در واکنش به اظهارات کی‌روش گفت: الان باید چه کار کنیم؟ چون رونالدو دو گل زده، باید لیگ را تعطیل کنیم؟ اگر اینطور باشد، باید آسیا را به خاطر بازی‌های لیونل مسی و رونالدو تعطیل کنند!

وی افزود: آرژانتین، برزیل، اسپانیا، آلمان، انگلیس و فرانسه تیم‌های صاحب فوتبال بوده و شانس قهرمانی هستند. بقیه کشورها شانسی ندارند و بهتر است با این شرایط لیگ خود را تعطیل کنند. ژاپن، عربستان، کره‌جنوبی، استرالیا و ... باید لیگ خود را تعطیل کنند. روسیه هم باید لیگ خود را تعطیل کند، چون شانس قهرمانی ندارد. اینکه نمی‌شود هر اتفاقی افتاد لیگ را تعطیل کنند. فوتبال، بین‌المللی است و همه جای دنیا جریان دارد. مگر مراکش همگروه ایران نیست؟ آنها هم از رونالدو ترس دارند، چرا آنها لیگ خودشان را تعطیل نمی‌کنند؟

پیشکسوت فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: مطمئنم کی‌روش نگران فوتبال ایران است و می‌خواهد تیم ملی آماده را به جام جهانی ببرد، اما فوتبال قواعد خودش را دارد. فوتبال 20 سال پیش نیست که اطلاعاتی نباشد، با وجود فضای مجازی همه چیز روشن است. همه می‌دانند در آلمان و پرتغال چطور لیگ را برگزار می‌‌کنند. کی‌روش خوب می‌داند در هیچ کجا لیگ را تعطیل نمی‌کنند. او مربی منچستریونایتد و رئال مادرید بوده است. اگر تیم ملی اسپانیا بازیکنان ملی‌‌پوش رئال را بگیرد، فدراسیون اسپانیا را نابود می‌کنند، هواداران رئال هم عوامل تیم ملی را له می‌کنند. کی‌روش قرارداد حرفه‌ای بسته و خواسته‌هایش هم باید حرفه‌ای و منطقی باشد. ما با مربی کوچکی سر و کله نمی‌زنیم. نه ملی‌پوشی از مشکی‌پوشان که من در آن مشغول فعالیت هستم، در تیم ملی داریم و نه طرفدار پرسپولیس و استقلالم؛ من طرفدار حقم. اینجا حق با باشگاه‌هاست. چند بازی باقیمانده لیگ برای برخی از تیم‌ها حکم مرگ و زندگی را دارد. کاوه رضایی و کریم انصاری‌فرد از لیگ ایران به اروپا رفتند. آنها مادرزادی در اروپا به دنیا نیامده‌اند. با همین لیگ ضعیف ایران انتخاب شده و لژیونر شدند. کی‌روش نگران است و می‌خواهد تیم ملی فوتبال خوبی را در جام جهانی به نمایش بگذارد، اما خواسته‌هایش باید طبق عرف فیفا باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر: