bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۱۳۲۴
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۶ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۷
از فرمانده آبی‌ها تا آچار فرانسه سرخ‌ها؛
هفته بیست و هفتم لیگ برتر در هفته دوم فروردین 97 برگزار شد. در میان تیم‌های بالانشین تنها پیکان بود که نتوانست به برتری دست پیدا کند و بقیه رقبای این تیم در کورس کسب سهمیه آسیایی، پیروز میدان بودند.
نگاهی به تیم منتخب هفته بیست و هفتم لیگ برتربامداد جنوب: 
هفته بیست و هفتم لیگ برتر در هفته دوم فروردین 97 برگزار شد. در میان تیم‌های بالانشین تنها پیکان بود که نتوانست به برتری دست پیدا کند و بقیه رقبای این تیم در کورس کسب سهمیه آسیایی، پیروز میدان بودند. هم‌چنین در این هفته تیم پرسپولیس با برتری مقابل پدیده خراسان قهرمانی خود را قطعی کرد و سیاه‌جامگان با باخت مقابل استقلال به لیگ یک سقوط کرد. نکته جالب در این هفته، شکست تمامی تیم‌های پایین جدول مقابل رقبایشان بود تا نبرد برای بقا به هفته‌های پایانی کشیده شود . حال می‌توانید در همین صفحه با تیم منتخب این هفته از رقابت‌های لیگ برتر کشور همراه باشید:

رشید مظاهری (ذوب آهن):
گلر ذوبی‌ها که نوروز امسال را به همراه تیم ملی در اردوی تدارکاتی تونس و اتریش گذراند یکی از موفق‌ترین گلرهای لیگ برتر در دو دیدار سال جدید محسوب می‌شود. مظاهری در دو بازی اخیر ذوبی‌ها موفق شد دو کلین‌شیت به آمار خود اضافه کند تا در این مورد یکی از گلرهای صدرنشین محسوب شود. او در بازی برابر سپیدرود نیز یکی از موفق‌ترین بازیکنان زمین بود و بارها با واکنش‌های خود مانع از گلزنی حریف شد که در این میان دبل سیو وی روی یک ضربه ایستگاهی و پس از آن مهار ضربه ریباند حریف‌، یک گل حتمی را برای سبزپوشان خرید. گلر ملی‌پوش ذوبی‌ها در این دیدار موفق شد یازدهمین کلین‌شیت خود را در این فصل به ثبت برساند.

حسین ماهینی (‌پرسپولیس تهران): 
مدافع با تجربه پرسپولیس که در این مسابقه به‌عنوان مدافع چپ در خط دفاع پرسپولیس قرار گرفت، باز هم از لحاظ فنی بازی بی‌نقصی از خود به نمایش گذاشت‌. ماهینی در این فصل در اکثر پست‌های پرسپولیس به بازی گرفته شده است و حالا با قطعی شدن قهرمانی قرمزپوشان می‌توان اهمیت حضور ماهینی در این تیم را به‌خوبی فهمید‌. این بازیکن با تجربه در بازی مقابل پدیده اجازه بازی‌سازی به تیم حریف از منطقه چپ دفاعی را نداد و علاوه بر آن همراه با وحید امیری حضور موثری در حملات پرسپولیس داشت و با شایستگی به‌عنوان دفاع چپ هفته انتخاب شد.

پژمان منتظری (استقلال تهران):
منتظری در بازی تیمش با سیاه‌جامگان، به تنهایی علاوه بر رهبری تیم، خط دفاعی استقلال را هم به‌خوبی هدایت کرد. این مدافع با تجربه به‌خصوص در نیمه اول با تجربه‌ خود، حملات انتحاری تیم مشهدی را خنثی کرد و اجازه نزدیک شدن سیاه‌جامگان به دروازه استقلال را نداد. او که در این بازی اجازه نفوذ از سمت راست را پیدا کرده بود، بر روی کار عالی تیمی هم‌بازی‌هایش، گل اول را برای استقلال ساخت .

میلاد فخرالدینی (ذوب‌آهن اصفهان):
درست در روزی که ذوب‌آهن نیاز مبرمی به کسب هر سه امتیاز میدان برای رسیدن به جایگاه دوم جدول داشت، فخرالدینی مدافع مورد علاقه قلعه‌نویی در بازی خوش درخشید‌. وی که در اکثر بازی‌های نیم فصل دوم‌، بیشتر در فاز هجومی به کمک ذوبی‌ها آمده است‌، گل اول را برای تیمش در این بازی به‌ثمر رساند‌. این بازیکن پس از نفوذ به عمق دفاع سپیدرود‌، از پاس مرتضی تبریزی، نهایت استفاده را برد و شوتی به سمت دروازه صادقی شلیک کرد که بار اول با واکنش این دروازه‌بان رو‌به‌رو شد و برای بار دوم توپ درون دروازه قرار گرفت.

امید ابراهیمی ( استقلال تهران): 
فرمانده خط میانی استقلال‌، به تنهایی تیمش را به یک برد پر گل مقابل سیاه‌جامگان رساند و بار دیگر به‌عنوان تاثیرگذارترین بازیکن این تیم شناخته شد. ابراهیمی در این مسابقه سه گل از چهار گل آبی‌پوشان را ساخت و به تنهایی برد را به هواداران تیمش تقدیم کرد. هافبک با سابقه استقلال در صحنه گل دوم این تیم، با سانتری زیبا در دهانه دروازه، علی قربانی را در موقعیت عالی گلزنی قرار داد و این مهاجم گل دوم را برای استقلال زد. ابراهیمی هنگام گل سوم، با یک پاس عمقی زیبا، باز هم قربانی را در موقعیت گلزنی قرار داد که این بازیکن با دریبل دو بازیکن سیاه‌جامگان، توپ را به قعر دروازه این تیم رساند. این پایان کار شماره شش استقلال نبود و این‌بار با ارسال سانتری مواج درون محوطه جریمه برای فرشید اسماعیلی، گل چهارم را پایه‌گذاری کرد و شادی را به سکوی‌های استقلال انتقال داد.

علی قلی‌زاده ( سایپا تهران):
سال 97 برای این بازیکن تکنیکی و سرعتی به بهترین نحو شروع شده است‌. قلی‌زاده در دو هفته ابتدایی سال جدید علاوه بر حضور در تیم ملی ایران، با ارائه عملکرد عالی به‌صورت متوالی در تیم هفته لیگ برتر هم قرار گرفته است. وی در بازی تیمش با نفت تهران، همه کار برای سایپا کرد تا آنها را هم‌چنان در کورس کسب سهمیه آسیایی نگه دارد.

مهدی ترابی (سایپا تهران): 
ترابی هم به مانند قلی‎زاده‌، سال جدید را خیلی عالی شروع کرده است. این بازیکن در لیگ هفدهم به تنهایی سایپا را در کورس مدعیان لیگ برتر قرار داده و روز به روز توانایی‌های خود را بیشتر به رخ حریفان می‌کشد .ترابی در بازی سایپا مقابل نفت‌، خیلی زود و در دقیقه هفت بعد از پشت سر گذاشتن دفاع حریف، دروازه این تیم را با شوتی زیبا فرو ریخت و شادی را به اردوی تیمش منتقل کرد. در ادامه این بازیکن به مانند مسابقات دیگر، بار طراحی حملات سایپا را بر دوش کشید و در نهایت توانست گل چهارم نارنجی‌پوشان را با ارسال سانتری از روی ضربه ایستگاهی و با ضربه‌ی تمام‌کننده آرمان رمضانی‌، به دست آورد.

فرشید اسماعیلی (استقلال تهران):
هافبک هجومی آبی‌پوشان که در دو بازی اخیر استقلال، وظیفه گلزنی و گلسازی را به‌خوبی برای تیمش انجام داده است. اسماعیلی مقابل تیم سیاه‌جامگان، به‌عنوان مهاجم دوم تیمش به‌کار گرفته شد و توانست دو گل از چهار گل استقلال را به‌نام خود ثبت کند . هافبک شیرازی آبی‌پوشان در صحنه گل اول بازی‌، به‌خوبی از پاس عمقی منتظری استفاده کرد و با جای‌گیری مناسب در محوطه جریمه گل نخست را برای استقلال به ارمغان آورد‌. در ادامه این بازیکن باز هم در نوک پیکان خط حمله تیمش به بازی گرفته شد و توانست گل آخر استقلال را با زیبایی وارد دروازه عین‌افشار بکند . این‌بار هم اسماعیلی با قرار دادن خود در موقعیت گلزنی‌، توانست به‌خوبی از ارسال امید ابراهیمی استفاده کرده و با ضربه‌ سر شیرجه‌ای استقلال را به گل چهارم در این بازی برساند.

وحید امیری (پرسپولیس تهران):
هافبک سرعتی و تکنیکی قرمزپوشان پایتخت‌، با گل خود در برابر پدیده‌، نوستالژی زیبایی را برای هواداران تکرار کرد‌. این تیم در سال 86 با ضربه‌ سر سپهر حیدری به دومین قهرمانی خود در لیگ برتر رسید و حالا با ضربه‌ی سر وحید امیری‌، چهارمین قهرمانی در لیگ برتر را به دست آورده است. امیری در این فصل‌، یکی از ستون‌های برانکو در راه کسب دومین قهرمانی متوالی بود و می‌توان گفت یکی از سه بازیکن برتر پرسپولیس در لیگ هفدهم محسوب می‌شود.

علی قربانی (استقلال تهران): 
مهاجم شمالی استقلال تهران که با تصمیم شفر از ابتدا بر روی نیمکت تیمش قرار گرفته بود‌، طی پروسه‌ای عجیب، از دقیقه 40 بازی جایگزین شجاعیان شد و در ادامه توانست به‌خوبی اعتماد سرمربی آلمانی استقلال را پاسخ دهد‌. قربانی در نیمه دوم توانست دو گل برای تیمش به‌ثمر برساند و یکی از ستاره‌های آبی‌پوشان در این بازی لقب بگیرد.

رضا خالقی‌فر (‌گسترش‌فولاد تبریز):
می‌توان گفت با رهایی این بازیکن از بند مصدومیت‌، خط حمله گسترش‌فولاد جان تازه‌ای به خود گرفته و تحرک فراوانی دارد. خالقی‌فر که پس از مدت‌ها در ترکیب تیمش قرار گرفته بود‌، توانست بردی شیرین برای نماینده فوتبال تبریز به دست آورد‌. گسترشی‌ها که در این بازی ابتدا از استقلال خوزستان عقب افتاده بودند‌، در همان نیمه اول با شوت خالقی‌فر بازی را به تساوی کشاندند. این مهاجم کهنه‌کار با استفاده از تعلل مدافعان حریف و با شوتی زیبا، توپ را در قعر دروازه شیخ‌ویسی قرار داد‌. سپس در دقایق پایانی بازی‌، توانست از ضربه‌ ریباند شده‌ سیداحمد موسوی استفاده کند و با یک ضربه آرام گل دوم خود و تیمش را در این بازی زد و شاگردان فیروز کریمی را پس از مدت‌ها به بردی دلچسب رساند .


نام:
ایمیل:
* نظر: