bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۱۳۳۸
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۸ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۷
مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که در فاصله روزهای ۲۸ فروردین‌ تا دوم اردیبهشت‌، رجیستری گوشی‌های سامسونگ اجرائی خواهد شد.
حمیدرضا دهقانی‌نیا با بیان این‌که در حال حاضر نمی‌توان گفت که چند میلیون گوشی سامسونگ در بازار ایران وجود دارد اما زمانی که این برند مشمول اجرای طرح رجیستری شود، می‌توان گفت که چند دستگاه موبایل از این برند در شبکه به ثبت رسیده است، افزود: پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که بیش از ۴۵ درصد بازار تلفن همراه در اختیار این برند قرار دارد. لازم است که از همین حالا اگر مردم قصد خرید گوشی‌های سامسونگ دارند به توصیه ما عمل کرده و برای مطمئن شدن از قاچاق نبودن کالا استعلام بگیرند. البته همان‌طور که اشاره شد هنوز تا تاریخ اجرای رجیستری در این برند گوشی‌هایی که خریداری می‌شوند مشمول طرح نمی‌شوند اما به هر حال توصیه ما به‌خصوص به تجار و فروشندگان تلفن‌های همراه آن است که برای جلوگیری از متضرر شدن گوشی‌ها را به نام صاحب کالا فعال کنند.

به‌گفته وی، با اجرای طرح رجیستری روی گوشی‌های سامسونگ می‌توان گفت که اجرای این طرح برای ۹۹ درصد گوشی‌های موجود در بازار به پایان رسیده و تنها در حد یک درصد گوشی‌هایی که ممکن است با برندهای مختلف در بازار وجود داشته باشند مشمول این طرح نشده‌اند. این مقام مسوول درباره زمان اجرای رجیستری بر روی این برندها، گفت: این موضوع بستگی به نظر ستاد اجرای این طرح دارد و پیشنهاد ما آن است که اجرای این مرحله نیز با گوشی‌های سامسونگ هم‌زمان باشد.

مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ادامه صحبت‌های خود خطاب به مردم تاکید کرد: برای رجیسترشدن گوشی‌های تلفن همراه به هنگام خرید مردم نباید هیچ هزینه‌ای پرداخت کنند. علاوه بر این لازم است برای خرید این کالا مردم به هر فردی اعتماد نکنند.

برچسب ها: اقتصاد ، ریجستری ، موبایل
نام:
ایمیل:
* نظر: