bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۱۴۸۵
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۲۰ - ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به این‌که «گل» پرمصرف‌ترین ماده مخدر در بین زنان است، از فعالیت ۴۰ مرکز نگهداری و درمان زنان در سراسر کشور خبر داد.
«گل» پرمصرف‌ترین مخدر زنان بعد از تریاکفاطمه عباسی با بیان این‌که بین ۷ تا ۱۰ درصد معتادان جامعه زنان هستند، افزود: از بین ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار معتاد حاضر در کشور بین ۷تا ۱۰ درصد آنان زنان هستند.

وی با تاکید بر این‌که گل پرمصرف‌ترین ماده مصرفی زنان است، ادامه داد: از بین معتادان زن کشور ۱۵ درصد آنان مصرف کننده گل هستند و پرمصرف ‌بودن این ماده تغییری در آمار کل زنان معتاد ایجاد نکرده است. همچنین تریاک اولین ماده مصرفی هم بین زنان و هم بین مردان است.
عباسی درادامه با اشاره به مراکز نگهداری و درمان زنان برای درمان اعتیاد، تصریح کرد: ‌۴۹ مرکز درمان و نگهداری اعتیاد ویژه زنان در سراسر کشور وجود دارد. این زنان بر اساس شرایط و درمان مورد نیاز بین ۲۸ روز تا ۳ ماه در این مراکز نگهداری می شوند.

به گفته رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور برای زنان «خودمعرف» که خودشان به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، مدت درمان، نزدیک به ۲۸ روز است اما معتادان متجاهر باید تا سه ماه در این مراکز نگهداری شوند و بعد از این مدت در صورت نیاز مدت اقامت آنها تا سه ماه دیگر تمدید می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: