bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۱۵۸۵
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۸ - ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این‌که حدود نیمی از طلاق‌های ثبت شده در ۵ سال نخست زندگی مشترک رخ می‌دهد، از کاهش حدود ۹.۵ درصدی ثبت ازدواج در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ خبر داد.
کاهش 9 درصدی ازدواج در سال 96سید جواد رضوی با بیان این‌که حدود ۱۱ درصد طلاق‌های ثبت شده در ۱۰ ماه نخست سال گذشته، با طول مدت کمتر از یک سال از آغاز زندگی مشترک اتفاق افتاده‌اند، گفت: حدود ۱۱ درصد از طلاق‌ها نیز با طول مدت یک تا دو سال از آغاز زندگی مشترک رخ داده‌اند. 
وی با اشاره به این‌که ۴۷ درصد از طلاق‌های ثبت شده نیز در پنج سال اول زندگی به وقوع پیوسته‌اند، تصریح کرد: بنابراین می‌توان گفت نزدیک به نیمی از طلاق‌های ثبت شده مربوط به پنج سال نخست زندگی مشترک هستند.

به گفته مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور جوانان، ثبت ازدواج‌های سال ۹۶ نسبت به ازدواج‌های سال ۹۵، حدود ۹.۵ درصد کاهش داشته و میزان طلاق‌ها نیز حدود ۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
رضوی با اشاره به روند وقوع ازدواج و طلاق طی سال‌های گذشته نیز خاطرنشان کرد: روند افزایش میزان طلاق در سال ۹۶ نسبت  به سال ۹۴، نشان دهنده افزایش حدود دو درصدی طلاق در کشور است.
به گفته وی، بررسی این روندها نشان می‌دهد افزایش تصاعدی طلاق نسبت به سال‌های گذشته تا حدی کندتر شده است. با انتشار کامل اطلاعات ثبتی مربوط به ازدواج و طلاق، می‌توانیم رده‌های سنی زوجین در هر استان را بررسی کنیم و بر اساس تحلیل‌های آماری به برنامه‌ریزی برای نوع اقدامات و فعالیت‌های اولویت‌دار هر استان بپردازیم.

رضوی با بیان این‌که متولی ثبت وقایع حیاتی، سازمان ثبت احوال است، افزود: کمیته‌ای نیز در همه شهرستان‌ها وجود دارد که به شکل مستمر ثبت وقایع را انجام داده و هر فصل با تشکیل کارگروه ثبت وقایع حیاتی بررسی داده‌های مربوط به آن فصل صورت می‌گیرد. همچنین باید آمارها را به درستی بررسی و تحلیل کنیم و با رویکرد حل مساله، برنامه‌ریزی مناسبی انجام دهیم، در چارچوب ماموریت‌های هر دستگاه فعالیت‌های اثربخش را طراحی و اجرا کنیم تا مجموعه این اقدامات به کاهش طلاق و افزایش ازدواج منجر شوند.

برچسب ها: جامعه ، ازدواج ، جوانان ، طلاق
نام:
ایمیل:
* نظر: