bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۱۶۴۴
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۲۱ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
کنسرت گروه موسیقی «لیان» به سرپرستی محسن شریفیان 23 و 24 اردیبهشت‌ماه در تالار وحدت برگزار شد.
شورآفرینی «لیان» محمود دولت‌آبادی را به وجد آوردبر اساس این خبر، این اجرای شورآفرین با حضور محمود دولت‌آبادی نویسنده سرشناس معاصر و خالق رُمان «کلیدر» به روی صحنه رفت. شریفیان با اجرای ترانه‌ای از دوران فئودالیسم در بوشهر، اجراى آن را به مهمان ویژه کنسرت خود تقدیم کرد و گفت: خوشحالم که بالاخره فرصت دست داد تا من امشب شاهد حضور استاد دولت‌آبادی در کنسرت لیان باشم و این براى ما و همین‌طور مخاطبان ما افتخار بزرگى است.

اجرای قطعات شاد و ریتمیک بوشهری و حضور پیشکسوتی از حوزه جنوب برای انجام حرکات آیینی جنوب و «خیام خوانی» بخش دیگر این کنسرت را تشکیل داد. این برنامه همانند دیگر اجراهای گروه لیان سرشار از ریتم و انرژی بود و حاضران در سالن نیز به‌شدت با قطعات شاد گروه همراهی می‌کردند. در انتهای این برنامه و در حالی‌که اعضای لیان همگی برای تشکر از حاضران در سالن به مقابل سن آمده بودند و در حال کف زدن به سبک و سیاق خود بودند، به‌یکباره محمود دولت‌آبادی از صندلی خود برخاست و با اجرای حرکات آیینی جنوب صحنه‌های جالب‌توجهی را خلق کرد که با استقبال حاضران روبه‌رو شد و همه به‌صورت ایستاده به تشویق نویسنده سرشناس و نامی معاصر پرداختند.

محمود دولت‌آبادی دقایقی پس این اجرا درباره حضورش در این کنسرت گفت: متاسفم که قبلا به کنسرت لیان نیامدم. دلپسند بود و بسیار پرهیجان. زمان اجرای آواز دشتستانی گریه هم کردم. دشتستانی همیشه اشک من را در می‌آورد. بیشتر هیجان و افروخته شدن جان پنهان بود که دست داد و به قول رفقا حالی افتاد و وقت خوش شد.
خالق «کلیدر» درباره موسیقی مورد علاقه خود نیز گفت: هر هنرمندی که با دلش روی صحنه حرکت کند، با صدا و سازش به دل من می‌نشیند. هر آنچه که مصنوع باشد و از دلی پا نشود و جایی را تکان ندهد، به‌طبع من را هم نمی‌تواند تکان دهد.

وی در پایان با بیان این‌که محسن شریفیان درباره ادبیاتِ موسیقی صحبت کرد و اشاره‌هایش نشان می‌داد که موسیقی بدون ادبیات و ادبیات بدون موسیقی موردی ندارد، تصریح کرد: من در ادبیات هم در زبان و هم در بیان با موسیقی کار دارم. همه‌ شعر ما موسیقی است و البته در نثر هم پیش از من بوده‌اند کسانی که موسیقیایی کار می‌کرده‌اند و من به‌خصوص بیشتر موسیقیایی کار می‌کنم. اگر که این قصه‌ها نباشد زندگی بیش از این کسل‌کننده می‌شود. هر شعری به نحوی بیان یک قصه است و من خیلی خرسندم که امشب اینجا بودم و ممکن بود بعدا دیگر پیش نیاید. همسرم در انتهای برنامه دست‌های من را محکم فشار داد و گفت خیلی متشکرم که امشب من را به اینجا آوردی و فکر می‌کنم همین برای محسن و گروهش کافی است. واقعا دست‌مریزاد و آفرین. امشب ثواب بزرگی برای گروه لیان بود که مردم را شاد کردند. امشب هم اشک من درآمد و هم به معنای واقعی دچار وجد شدم. وجد غیر از شادی است. دست مریزاد آقا محسن دم شما گرم. 
اوکلو فرامرزی، آکا صفوی، امین سلیمیان، مرتضی پالیزدان، حمید اکبری، حسین کاوه خو، حمزه مقدم، مرتی عزیززاده و... نوازنده‌های گروه لیان را در این کنسرت تشکیل می‌دادند. این کنسرت به همت موسسه کامیاب بهاران و تهیه‌کنندگی علی حق‌شناس برگزار شد.

برچسب ها: فرهنگ ، هنر ، موسیقی ، کنسرت ، لیان
نام:
ایمیل:
* نظر: