bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۱۷۳۵
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۸ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر بر لزوم حمایت از سمن‌های فعال در استان تاکید کرد.
 عباس برزگرزاده روز در نشست صمیمی با مسوولان سازمان‌های مردم‌نهاد استان بوشهر گفت: دفتر امور اجتماعی از طرح‌های مشخص و مدون سازمان‌های مردم‌نهاد استان بوشهر در زمینه‌های مختلف به خصوص در حوزه آسیب‌های اجتماعی حمایت می‌کند.

وی با بیان این‌که حضور پررنگ مجموعه سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه آموزش شهروندان و برگزاری برنامه‌های فرهنگی اجتماعی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان بوشهر بسیار موثر بوده است، تصریح کرد: کاهش ورودی به زندان‌های استان بوشهر و همچنین کاهش ورودی مجدد به زندان‌ها و کاهش نرخ طلاق در استان نسبت به سال گذشته از نمونه‌های این مشارکت موثر سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه آسیب‌های اجتماعی بوده است.
برزگرزاده با اعلام این‌که توسعه نشاط اجتماعی در استان از طرح‌های مهم دفتر امور اجتماعی استانداری بوشهر است، افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد استان برای توسعه نشاط در استان برنامه‌های خود را ارائه کنند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر با بیان این‌که سمن‌های استان بوشهر کمتر در حوزه حقوق شهروندی فعالیت دارند، تاکید کرد: نیاز است با توجه به دغدغه مسوولان کشوری از جمله رئیس‌جمهور و مسوولان استان سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه حقوق شهروندی نیز برنامه‌های مدونی را ارائه کنند.
برزگرزاده با تاکید لزوم حضور موثر سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه مدیریت بحران و امداد و نجات از ایجاد شبکه موثر سمن‌ها در حوزه مدیریت بحران خبر داد و خواستار حضور موثر سازمان‌های مردم‌نهاد در این مجموعه برای استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در زمان بحران‌های احتمالی مثل زلزله، سیل، آتش‌سوزی و دیگر موارد مشابه شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: