bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۱۸۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۹ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۷
امروز شنبه دوازدهم خرداد ماه، روند صعودی قیمت سکه در طول هفته گذشته متوقف شد و سیر نزولی داشت. قیمت طلا در بازار داخلی ثبات نسبی را تجربه کرد و بازار ارز با وجود رشد نسبی قیمتها نوسان پایینی داشت. رشد قیمت‌ها را تجربه کرد. اگرچه روند صعودی در بازار ارز و طلا به اندازه اوج‌گیری سکه نبود.
قیمت سکه بهار آزادی که هفته قبل اوج‌گیری داشت، هفته را با نرخ 2 میلیون و 85 هزار تومان به پایان رساند. امروز (شنبه) سکه هفته را با کاهش قیمت آغاز نمود و اگرچه با نرخ دومیلیون و 82 هزار تومان نیز معامله شد، اما نهایتاً با 15 هزار تومان کاهش نسبت به قیمت پنجشنبه، به 2 میلیون و 70 هزار تومان رسید.

توقف روند رو به رشد قیمت سکه و سیر نزولی آن برای سکه امامی ملموس‌تر بود. سکه امامی که روز پنجشنبه با نرخ 2 میلیون و 155 هزار تومان تثبیت شد، در روز شنبه، بین نرخ‌های 2 میلیون و 117 هزار تومان تا 2 میلیون و 148 هزار تومان معامله شد.

فارغ از عوامل درونی اقتصاد که منجر به کاهش نرخ سکه شد، کاهش ارزش جهانی اونس نیز بر کاهش قیمت سکه بی‌تاثیر نبود. به این ترتیب سکه بهار آزادی تا 15 هزار تومان و سکه امامی تا 38 هزار تومان نسبت به روز پنجشنبه کاهش یافته است.

تغییر قیمت‌های روزانه نشان می‌دهد نوسان روزانه برای سکه بهار آزادی 0.6% و برای سکه امامی 1.49% بوده است.
قیمت طلا در بازار داخلی با حفظ ثبات در حدود 180 هزار تومان باقی ماند. در پایان هفته گذشته هر مثقال طلا با قیمت 842 هزار تومان معادل هر گرم 182 هزار و 700 تومان تثبیت شد. امروز اما قیمت هر گرم طلا در پایین ترین سطح خود 180 هزار تومان و در بالاترین نرخ به 182 هزار و 700 تومان رسید. این میزان بیانگر نوسان روزانه 1.55 درصدی است.

از طرف دیگر در بازار ارز امروز با روند روبه رشد قیمت ارزهای رایج مواجه بودیم. پنجشنبه قیمت رسمی دلار 4215 تومان و 5 ریال بود و امروز با یک تومان افزایش قیمت، نرخ 4216 تومان و 5 ریال از سوی بانک مرکزی به عنوان نرخ رسمی دلار اعلام شد.

بازار ارز هفته خود را با رشد قیمت اغلب ارزهای رایج آغاز کرد. با وجود اینکه میزان افزایش قیمت و نیز میزان نوسان قیمت‌ها پایین بود اما این رشد نسبی قیمت برای تمام ارزهای رایج اتفاق افتاد. البته لیر ترکیه در ادامه کاهش ارزش خود از این قاعده مستثنی بود و با وجود کاهش ارزش ریال نسبت به ارزهای جهانی، پول ملی ترکیه نسبت به ریال با نزول ارزش یک درصدی مواجه شد. سایر ارزهای رایج به‌طور میانگین رشد کمتر از 0.5 درصد را تجربه کردند.

دلار سلیمانیه که هفته گذشته افزایش قیمت داشت و در پایان هفته به مرز 6 هزار و 400 تومان رسید و نهایتاً با نرخ 6 هزار و 392 تومان در پایان هفته تثبیت شد، همین نرخ را در روز شنبه تکرار کرد. همچنین خبرها از بازار غیر رسمی حاکی از آن است که دلار در مرز 6 هزار و 400 تومان قرار گرفته است.
برچسب ها: صعود ، سکه ، دلار
نام:
ایمیل:
* نظر: