bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۱۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۰۸ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۷
چندروز پس از تمجید بامداد جنوب از مسوولان ورزشی استان؛
ر ‌بوشهر، وضعیت با دیگر جاهای کشور واقعا تفاوت دارد. اتفاقی که در اینجا رخ داده است نه تنها به سود ورزش استان بوده بلکه شور و شوق ورزش را در بین خانواده‌ها افزایش داده است. از زمانی که ورزشگاه جدید فوتبال ساحلی در پارک امام علی ساخته شد، شاهد این بوده‌ایم که هواداران تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی به همراه خانواده‌های خود در ورزشگاه حضور پیدا می‌کنند و یک صدا از این تیم حمایت می‌کنند..
از ورود بانوان به ورزشگاه فوتبال ساحلی جلوگیری شدبامداد جنوب- علی پورتنگستانی:
«در ‌بوشهر، وضعیت با دیگر جاهای کشور واقعا تفاوت دارد. اتفاقی که در اینجا رخ داده است نه تنها به سود ورزش استان بوده بلکه شور و شوق ورزش را در بین خانواده‌ها افزایش داده است. از زمانی که ورزشگاه جدید فوتبال ساحلی در پارک امام علی ساخته شد، شاهد این بوده‌ایم که هواداران تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی به همراه خانواده‌های خود در ورزشگاه حضور پیدا می‌کنند و یک صدا از این تیم حمایت می‌کنند...» این متن قسمتی از گزارش هفته گذشته ما پیرامون حضور خانواده‌های بوشهری در ورزشگاه فوتبال ساحلی پارس جنوبی بود، حضوری که تا قبل از روز جمعه آن را یک الگو می‌دانستیم و به خود می‌بالیدیم که می‌توانیم اقدامات لازم برای حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها فراهم کنیم، روز جمعه خلافش رخ داد و نیروی انتظامی مانع حضور بانوان به ورزشگاه شد ما فکرش را هم نمی‌کردیم که این گزارش بازتاب منفی در بین مسوولان استان داشته باشد. خانواده‌ها و بانوان بوشهری دو هفته قبل دیدار تیم پارس جنوبی برابر تیم گلساپوش یزد را به‌راحتی در استادیوم ساحلی دهکده گردشگری تماشا کردند، تصاویر آن‌هم منتشر شد و واکنش‌های مثبتی نیز در پی داشت اما حالا حراست اداره کل ورزش و جوانان بوشهر از ادامه تماشای خانوادگی بازی‌های فوتبال ساحلی جلوگیری کرده است‌. 

جمعه‌شب هفته گذشته تیم پارس جنوبی بوشهر در هفته چهارم و دومین میزبانی فصل به مصاف شاهین خزر رودسر رفت که برخلاف دو هفته قبل، این‌بار از ورود آقایانی که قصد داشتند به همراه همسران خود وارد ورزشگاه شوند یا دیگر بانوان که برای تماشای این بازی آمده بودند، جلوگیری شد، اتفاقی‌که ناراحتی خانواده‌ها را نیز به‌دنبال داشت. روز بعد از ممانعت از حضور بانوان، مسوولان دلایل زیادی را مطرح کردند که مهم‌ترین آن، پخش شدن تصاویر بازی قبل در فضای مجازی و سوء‌استفاده از آنها بود اما واقعا این دلیلی قانع‌کننده برای منع حضور خانواده‌ها در ورزشگاه است. اگر واقعا چنین مساله‌ای می‌توانست جو ورزشگاه را بهم بریزد چرا در سال‌های گذشته مسوولان از ورود خانواده‌ها جلوگیری نکردند. در همین رابطه با محمود بهروزیان‌فر، مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان گفت‌وگو کردیم که در ادامه آن را می‌خوانید.

آقای بهروزیان‌فر، شنیده‌ها حاکی از آن است که حراست اداره ورزش و جوانان مانع ورود خانوده‌ها به ورزشگاه شده است. چنین مساله‌ای صحت دارد؟ 
نه چنین مساله‌ای به هیچ عنوان صحت ندارد. اگر هم کاری انجام شده است نیروی انتظامی مسوول آن است وگرنه ما با این مساله هیچ مشکلی نداریم. در همین راستا، سعی کردیم که خانواده‌ها را به ورزشگاه راه بدهیم ولی نشد. به هر حال اداره ورزش و جوانان مسوول برگزاری مسابقات است نه مسوول تامین امنیت آن. مسوولان امنیت در راستای بخشنامه «‌حضور بانوان به ورزشگاه ممنوع است!» چنین کاری را انجام دادند. من شخصا در همین رابطه با فدراسیون صحبت‌هایی کردم و در این گفت‌وگو از آنها خواستم که مجوز حضور بانوان در ورزشگاه‌های فوتبال ساحلی را صادر کنند، چراکه اگر خودتان دیده باشید، در بازی‌های خانگی پارس جنوبی، خانواده‌ها به ورزشگاه می‌آیند و در آرامش و امنیت کامل شاهد بازی این تیم هستند. من در همین رابطه، روز گذشته در یک نامه‌نگاری از آقای داورزنی درخواست کردم که در رابطه با حضور بانوان در ورزشگاه‌های فوتبال ساحلی تجدیدنظر کنند. حرف کلی من این است که اگر هم اتفاقی رخ داده است بر اساس قانونی بوده که قبلا به تصویب رسیده است. 

اگر واقعا حرکت مسوولان امینت قانونی بوده، چرا این اتفاق در بازی‌های گذشته پارس رخ نداده بود؟
به هر حال گاهی ما خود با حرکاتمان حاشیه‌ها را بیشتر می‌کنیم. اگر فضای مجازی را دیده باشید، در بازی گذشته پارس جنوبی، بعضی از بانوان با تصاویری که از خود گرفته‌ بودند موضوعاتی مطرح کرده بودند که خیلی جالب نبود، همین مساله حاشیه‌ها را بیشتر کرد. به همین دلیل، مسوولان امنیت تصمیم گرفتند که در این راستا تغییراتی انجام دهند تا دیگر شاهد چنین موضوعاتی در فضای مجازی نباشیم. به هر حال ما پیگیر این موضوع هستیم تا بتوانیم مجوز حضور خانواده‌ها در ورزشگاه فوتبال ساحلی را به‌دست آوریم. 

مدیرکل اداره ورزش و جوانان در حالی از دخالت نداشتن حراست اداره ورزش و جوانان در جلوگیری از حضور بانوان در ورزشگاه سخن می‌گوید که اکثر سایت‌ها از موضوع نوشته‌اند و تاکید ‌کرده‌اند که حراست اداره ورزش و جوانان عامل این اتفاقات بوده است. ما در مورد سخنانی که ایشان در مورد اجرای قانون «ورود بانوان به ورزشگاه ممنوع است» قانع نشدیم. اگر واقعا مساله اصلی اجرای این قانون بود چرا در سال‌های گذشته شاهد این مسائل نبودیم؟ چرا کسی از حضور بانوان جلوگیری نمی‌کرد؟ و چراهای دیگری که بی‌جواب مانده است. مساله بعدی این است که مسوولان ما به‌خاطر انتشار چند عکس در فضای مجازی دست به چنین عملی زده‌اند. اگر واقعا به‌خاطر چند عکس، از حضور خانواده‌ها جلوگیری شده است پس ما هیچ فرقی با دیگر جاهای کشور نداریم. هفته گذشته گفتم که بوشهر یک الگو برای تمام کشور است. حرفم را پس نمی‌گیرم، چراکه دلایلی زیادی وجود دارد که ما را به یک الگو تبدیل کرده است. به هر حال این حرکت مسوولان ما یک توهین بزرگ به جامعه بانوان استان بوشهر بود. کسانی که تا دیروز حق ورود به ورزشگاه فوتبال ساحلی را داشتند حالا همین دلخوشی را نیز از آنها گرفته‌اند. باید به‌خاطر این کار، یک خسته نباشید به آنها بگوییم!

نام:
ایمیل:
* نظر: