bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۱۸۶۸
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۲۰ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
رئیس‌جمهور پیشین امریکا برای دور آتی انتخابات ریاست جمهوری کشورش در سال ۲۰۲۰ آماده می‌شود.
به گزارش روزنامه اکسپرس، باراک اوباما با ۹ رقیب انتخاباتی علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری امریکا از جمله برنی سندرز، الیزابت ورن، جو بایدن و دیوال پاتریک، اعضای حزب دموکرات امریکا دیدارهای جداگانه‌ای داشته است. گفته می‌شود، این دیدارها در دفتر شخصی باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین امریکا برگزار شده و شامل گفت‌وگوهایی در خصوص آینده حزب دموکرات بوده است. منابع آگاه به پایگاه خبری پلیتیکو گفته‌اند که برنی سندرز از حدی که تصور می‌شد احترام بیشتری برای دولت پیشین امریکا قائل است. همچنین گفته می‌شود که این سناتور دموکرات در اواسط ماه مارس دیدار با اوباما را خواستار شده بود. الیزابت ورن نیز از زمان پایان کار دولت اوباما، دوبار با او دیدار کرده است. 

نخستین دیدار میان این دو مقام امریکایی در بهار سال ۲۰۱۷ و پس از آن بود که ورن اظهار کرد: ۴۰۰ هزار دلاری که اوباما پس از سخنرانی در شرکت سرمایه‌گذاری وال‌استریت دریافت کرده، برای او دردسرساز شده است. علاوه بر این دیدار، او در ماه آوریل و پس از آن‌که در شبکه CNN گفت که در انتخابات ۲۰۲۰ شرکت نمی‌کند، گفت‌وگویی ۹۰ دقیقه‌ای با رئیس‌جمهوری سابق امریکا داشت. دیوال پاتریک، فرماندار سابق ماساچوست که دوست خانوادگی نزدیک اوباما نیز است، دیگر مقام دموکراتی است که برای انتخابات ۲۰۲۰ نامزد خواهد بود. گفته می‌شود که دوید اکسلرود، نظریه‌پرداز اوباما در چندین گفت‌وگو با پاتریک درباره شرکت در انتخابات صحبت کرده و در آستانه این انتخابات استراتژی‌های احتمالی‌ای را برای اولویت‌های حزب دموکرات در اختیار او قرار داده است. تا به امروز پاتریک شرکت در انتخابات ریاست جمهوری امریکا را رد نکرده است. 

او سال گذشته خاطر نشان کرد: به این می‌اندیشم که چگونه می‌توانم سودمند باشم، زیرا به کشور اهمیت می‌دهم و در وهله اول یک میهن‌پرست هستم. الان خیلی زود است که برای انتخابات ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی کنیم. پس فعلا صبر می‌کنم تا زمانش برسد. یکی از منابع مرتبط با این دیدارها گفته است: اوباما سخاوتمندانه زمان توصیه‌های خود را در اختیار آنان می‌گذاشت و بسیار علاقه‌مند به صحبت درباره آینده بود. متحدان اوباما همچنین بر این باورند که پاتریک مناسب‌ترین گزینه برای پیشبرد رویه حزب دموکرات است. جو بایدن، معاون سابق ریاست جمهوری امریکا نیز روابط نزدیکش را با او حفظ کرده و او نیز در ماه ژانویه دیداری با اوباما داشته است. 
برخی منابع اظهار کرده‌اند که بایدن منتظر است که دوره ریاست جمهوری فعلی از نیمه بگذرد و پس از آن درباره شرکت در انتخابات پیش‌رو تصمیم‌گیری کند، با این حال بسیاری حضور او در انتخابات را محتمل می‌دانند. دونالد ترامپ پیش از آن‌که به‌طور رسمی فعالیت دولت خود را آغاز کند، شرکت در انتخابات ۲۰۲۰ را تائید کرد. رئیس‌جمهوری امریکا اظهار کرد، تصمیم ‌گرفته است که در کمپین انتخاباتی خود برای انتخابات ۲۰۲۰، شعار امریکا را بزرگ نگه‌دار را به‌کار گیرد و در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ فرمی را در کمیسیون انتخابات فدرال به ثبت رساند که نامزدی او را برای انتخابات ۲۰۲۰ امریکا اعلام می‌کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: