bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۱۹۷۹
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۲۰ - ۰۴ تير ۱۳۹۷
کوه نمکی استان بوشهر به عنوان عروس نمکی کوه‌های ایران در آیینی با حضور فعالان و دوست‌داران محیط زیست، پاکسازی شد.
عروس نمکی با همت طبیعت‌دوستان پاکسازی شدمدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر روز گذشته با بیان این‌که مردم استان بوشهر علاقه بسیار زیادی به محیط زیست دارند و در این راستا در طرح‌های مختلف مشارکت دارند، گفت: فعالیت‌های محیط زیستی از سوی دلسوزان بقای طبیعت و محیط زیست در سال‌های اخیر گسترش یافته است.
حسین دلشب با اشاره به این‌که چنین رفتارهایی باید به عنوان الگو در سطح جامعه نهادینه و فرهنگ‌سازی شود، تصریح کرد: در روزهای مختلف سال شاهد فعالیت دوست‌داران طبیعت هستیم که جای تقدیر دارد.

وی به ارزش و جایگاه ویژه کوه نمکی استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: کوه نمک در استان بوشهر یکی از شگفت‌انگیزترین پدیده‌های زمین‌شناسی است.
دلشب با اشاره به این‌که کوه نمکی استان بوشهر به عنوان عروس نمکی کوه‌های ایران شناخته می‌شود، افزود: عملیات پاکسازی این کوه به مناسبت روز المپیک و محیط زیست به همت جمعی از علاقه‌مندان و فعالان محیط زیست انجام شد. اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با همراهی علاقه‌مندان به محیط زیست به صورت پیوسته و دوره‌ای اقدام به زدودن زباله‌های موجود از این اثر بکر و منحصر به فرد می‌کند.

وی با ابراز تاسف از این‌که زباله‌هایی در محیط رها شده است که زیبایی چهره مناطق را خدشه‌دار می‌کند، گفت: با وجود تذکرات فراوان و توصیه‌های مداوم همکاران و تور لیدرها، باز هم شاهد ریختن زباله از سمت برخی از افراد ناآگاه و یا بی‌تفاوت نسبت به محیط زیست هستیم.
پاکسازی اثر طبیعی ملی کوه نمک با حضور اداره کل حفاظت محیط زیست و همراهی اداره کل ورزش و جوانان، بسیج ناحیه کاکی، انجمن زیست‌محیطی سبزاندیشان کاکی، هلال احمر، شهرداری کاکی و جمعی از دوستداران محیط زیست انجام شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: