bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۲۱۵۹
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۸ - ۲۴ تير ۱۳۹۷
سرپرست اداره تامین اجتماعی گناوه از بخشیده شدن جرایم 13میلیارد ریالی بیمه کارفرمایان کارگاه‌های خوش حساب تا پایان سال 1395 در این شهرستان خبر داد.
جاسم شاعری با اعلام این خبر گفت: پرونده کارفرمایانی که بدهی زیر پنج میلیاردریال داشتند در کمیته این شهرستان بررسی و شامل بخشودگی شدند و اصل بیمه آنان در 12 قسط تقسیم بندی و بخشودگی بیش از این مبلغ در مرکز استان انجام شد. سازمان تامین اجتماعی در حمایت از نیروی مولد تولیدی، صنعتی و خدماتی در سال های 1396 و 1397 طرحی برای بخشودگی جرایم بیمه ای اجرا کرد که تا 10 تیرماه امسال ادامه داشت. کارفرمایانی که دراین مدت نسبت به وضعیت بدهی خود به بیمه مراجعه کردند تنها تا پایان تیرماه فرصت دارند برای پیگیری مراحل بعدی و تقسیط اصل بیمه خود اقدام کنند.

وی در ادامه افزود: در اجرای این طرح 5٠ تا ١٠٠ درصد جرائم کارفرمایان به علت دیرکرد در پرداخت حق‌بیمه کارکنان بخشیده و مابقی طی اقساط یکسال از افراد دریافت می شود. تعدادی از ادارات که بدهی بیمه ای داشته از مزایای طرح بخشودگی بدلیل مراجعه نکردن بهره نبردند که باعث خواهد شد تا فشار مالی بر دولت وارد شود. 66 هزار و 424 نفر از مجموع جمعیت 103 هزارنفری این شهرستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که 21 هزار نفر از آنان اصلی و مابقی تبعی هستند. همچنین ازمجموع چهار هزار و 178 نفرمستمری بگیران این شهرستان یکهزار و 460 نفر اصلی و بقیه تبعی هستند.بطور میانگین در هر ماه 30 نفر دراین شهرستان به سن بازنشستگی می رسند و شامل دریافت مستمری می شوند.
شاعری هزینه کرد این اداره را درسال گذشته 400 میلیاردریال عنوان کرد و افزود: این مبلغ درقالب تعهدات بلندمدت، کوتاه مدت و بیمه بیکاری پرداخت شد. دز هفته تامین اجتماعی برنامه‌های مختلفی درسطح این شهرستان پیش بینی شده که برپایی میزخدمت در مصلای جمعه، غبارروبی گلزار شهدا و افتتاح کارگزاری رسمی سازمان تامین اجتماعی شعبه گناوه از مهم ترین آنان است.
برچسب ها: بیمه ، جرایم ، گناوه ، ادارات ، بدهی
نام:
ایمیل:
* نظر: