bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۲۱۷۴
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۲۰ - ۲۵ تير ۱۳۹۷
عضو مجمع نمایندگان کرمان از حضور دو میلیون اتباع بیگانه غیر مجاز در کشور انتقاد کرد.
محمدمهدی زاهدی با یادآوری حضور ۳ میلیون اتباع بیگانه در کشور، گفت: متاسفانه دوسوم این تعداد به صورت غیر قانونی در کشور حضور دارند، این در حالی است که وزارتخانه‌های کشور، امور خارجه و تعاون، کار و رفاه اجتماعی هیچ گونه اتحاد و همبستگی برای مقابله با این پدیده ندارند و در این رابطه ضعف اساسی وجود دارد.

نماینده مردم کرمان و روار در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مسائل حقوق بشری، انسانی و مشی اسلامی اجازه برخورد سنگین با این افراد را نمی‌دهد، افزود: بارها از وزیر کشور درخواست کردیم ساماندهی اتباع را در دستور کار قرار دهد و قول داد که این موضوع را به عنوان اولویت اصلی دنبال کند اما متاسفانه تاکنون اقدام موثری انجام نداده است.

وی با تاکید بر این‌که دستگاه‌های مسوول باید به صورت جدی مانع از ورود غیر قانونی اتباع بیگانه به کشور شوند، تصریح کرد: در مورد اتباع مسائل سیاسی، امنیتی و اقتصادی وجود دارد که برخورد با آنها را سخت کرده است، در حالی که اغلب کشورها این افراد را به زندان محکوم کرده و حتی زیر شکنجه قرار می‌دهند اما ما با رافت اسلامی با این افراد مدارا می‌کنیم و حتی فرزندان این افراد از حق تحصیل و امکانات آموزشی برخوردار هستند.
این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از این‌که استان کرمان به طور مداوم درگیر آسیب‌های ناشی از تردد اتباع بیگانه غیر مجاز است، خاطرنشان کرد: متاسفانه به طور روزانه شاهد یک تصادف در استان به دلیل قاچاق اتباع بیگانه هستیم.

نماینده مردم کرمان و روار در مجلس دهم، با یادآوری اشغال مشاغل کشور از سوی اتباع بیگانه غیر مجاز، ادامه داد: متاسفانه برخی باغداران پسته از کارگران اتباع بیگانه غیرمجاز استفاده می‌کنند از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادارات کل این دستگاه تقاضا داریم در این رابطه به صورت جدی و قاطع وارد شوند و معضل به کارگیری اتباع بیگانه را مدیریت کنند.
عضو مجمع نمایندگان کرمان از هزینه‌های تحمیل شده به نظام سلامت واقتصاد کشور در پی حضور غیر قانونی اتباع غیر مجاز انتقاد کرد و یادآور شد: وزارت بهداشت و آموزش و پرورش سالانه منابع زیادی را برای تحصیل و بهداشت و درمان این افراد هزینه می‌کنند. در این رابطه نیاز است وزارت کشور به صورت جدی از ورود غیر قانونی اتباع به کشور جلوگیری کند، البته سازمان ملل نیز باید همکاری موثری را با ایران داشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: