bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۲۵۸۴
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۱ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۷
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از افزایش 20 درصدی مبلغ وام مسکن فرهنگیان در سال آینده خبر داد و گفت: به زودی تفاهمی با بانک مهر ایران برای اعطای وام‌های 20 میلیونی قرض‌الحسنه به فرهنگیان خواهیم داشت.
گودرز کریمی‌فر، آخرین جزئیات ارائه تسهیلات به فرهنگیان را تشریح و تصریح کرد: قصد داریم تفاهمنامه‌ای با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران منعقد کنیم که احتمالا تا یکشنبه امضا و رونمایی خواهد شد. سقف وام مهر ایران هم 20 میلیون تومان و قرض‌الحسنه است که سود ندارد و تفاهمنامه آن در پنج شاخصه امضا می‌شود.
وی با بیان این‌که وام‌های مرابحه 15 میلیونی و 40 و 50 میلیونی مسکن نیز بر اساس شاخص‌ها و اولویت‌هایی که برای زنان سرپرست خانوار فاقد مسکن، زوج‌های با 20 تا 30 سال سابقه و زوج‌های با 10 تا 20 سال سابقه قائل شده بودیم همچنان ادامه دارد، گفت: اگرچه 50 میلیون ناچیز است اما کم هم نیست.

کریمی‌فر ادامه داد: امتیاز این وام‌ها این است که بدون نوبت و سپرده‌گذاری و با سود و بهره کم و بازپرداخت 10 ساله برای خرید و 12 ساله برای احداث مسکن اعطا می‌شود.
وی از افزایش 20 درصدی مبلغ این وام در سال آینده خبر داد و گفت: تا امروز 1500 میلیارد تومان وام در بین فرهنگیان توزیع شده است. همچنین مجددا وام تکمیلی در نظر گرفتیم که سهمیه بین استان‌ها توزیع شد و در حال عملیاتی کردن تفاهمی با بانک رسالت نیز هستیم.
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خاتمه خاطرنشان کرد: 750 صندوق وام ضروری داریم که یک برنامه و کار بی‌نظیر انجام داده و در حال توزیع وام هستند. این صندوق‌ها 4400 میلیارد تومان سرمایه دارند و مبلغ وام‌های اعطایی آنها را به 50 میلیون تومان افزایش دادیم که آن هم با کارمزد یک درصد و یک اقدام رفاهی خوب است.

نام:
ایمیل:
* نظر: