bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۲۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۹ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۷
یک لنج صیادی حامل ۹ صیاد بوشهری در آب‌های خلیج فارس به دلیل نامعلومی توسط گارد ساحلی دبی متوقف شد که حاصل این درگیری یک نفر کشته و دو نفر زخمی بوده است.
مجید خورشیدی با اشاره به برخورد مسلحانه گارد ساحلی دبی با صیادان بوشهری در خلیج فارش اظهار داشت: لنج صیادی حامل 9 صیاد بوشهری از اسکله  این بندر که دارای مجوز رسمی از شیلات بودند به دلائل نامعلومی گارد ساحلی دوبی با آنان برخورد می‌کند. در ادامه یکی از صیادان به سبب تیراندازی گارد ساحلی دوبی جان خود را از دست می‌دهد و در این حادثه 2 نفر نیز مصدوم و مابقی توسط گارد ساحلی دبی دستگیر و اسیر می‌شوند.

معاون استاندار بوشهر ضمن تسلیت به خانواده صیاد جان باخته و آزروی شفا مصدمان و آزادی اسراء افزود: درچند سال گذشته از این نوع اتفاقات دریایی توسط گاردهای ساحلی کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس وجود داشته است که باید برای جلوگیری از این حوادث اقدامات اساسی انجام شود. برای رهایی افراد در بند اقدامات اساسی توسط دستگاه‌های مسئول از جمله نمایندگی وزارت امور خارجه در استان بوشهر، وزارت امورخارجه، دریابانی و شیلات انجام شده و پیگیری‌ها در این زمینه ادامه دارد.

وی، با بیان اینکه این پیگیری‌ها به زودی به کسب نتیجه منجر می‌شود خاطر نشان کرد: الزام می‌شود که  طرف‌های مسئول در ایران با  گارد ساحلی کشورهای حاشیه خلیج فارس به یک پروتکل عملی دست یایند که در این حوادث کسی صدمه نبیند. پس از  آزادی صیادان، در زمینه جان باختن، زخمی شدن و اسارت صیادان بوشهری بررسی‌های لازم انجام می‌شود.
برچسب ها: جامعه ، بوشهر ، صیادان ، اسارت ، دوبی
نام:
ایمیل:
* نظر: