bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۲۶۵۴
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۸ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۷
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، از اجرای طرح دادرس در ۸ هزار مدرسه کشور، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.
شهاب‌الدین صابونچی با اشاره به این‌که در اردوهای تابستانی هلال احمر برای نخستین بار ۱۰ هزار نفر دانش‌آموز و دانشجو حضور داشتند، گفت: این میزان شرکت کننده بالاترین رقم طی سال‌های گذشته بوده است و خوشبختانه آسیب و مشکل خاصی برای شرکت کنندگان به وجود نیامد.
به گفته وی، امسال خلاف سال‌های گذشته، در مناطق مختلف اردوها برگزار شد و شهرها و استان‌هایی که تاکنون برگزار کننده اردو نبودند میزبان دانش‌آموزان و دانشجویان بودند.
رئیس سازمان جوانان هلال احمر، از راه‌اندازی نرم‌افزاری برای عضوگیری و ارتباطگیری سازمان جوانان با جوانان خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این نرم‌افزار جوانان علاقه‌مند می‌توانند به عضویت سازمان جوانان هلال احمر در آیند.
صابونچی با تاکید بر این‌که محدودیت بودجه و پایش نشدن طرح‌های قدیمی از جمله کاستی‌های موجود در سازمان جوانان به شمار می‌آید. نکته‌ای که نمی‌توان از آن غفلت کرد این است که در شرایطی که میزان امید اجتماعی در جامعه کم شود کار و میزان فعالیت‌های داوطلبی نیز کم می‌شود و گسترش کارهای داوطلبانه به مسائل بیرونی مرتبط است.

وی با تاکید بر این‌که ورود جوانان به سازمان جوانان هلال احمر نباید به امید کسب شغل باشد، افزود: البته باید انگیزه‌ای برای ورود برای جوانان ایجاد شود. در این راستا قرار است هزار عضو سازمان جوانان هلال احمر به سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برای کسب مهارت معرفی شوند.
صابونچی در خصوص هفتمین دوره اردوهای طرح دادرس که از ابتدای مهر در ۸ هزار مدرسه سراسر کشور برگزار می‌شود، توضیح داد: این اردوها برای دانش‌آموزان دوره متوسطه اول برگزار می‌شود و در آن مهارت برای زندگی در شرایط سخت آموزش داده می‌شود.

وی از تدوین پروتکلی برای طرح سحر (تیم ساماندهی حمایت روانی پس از بلایا) خبر داد و گفت: در حال جمع آوری اطلاعاتی از تیم‌های سحر که پس از زلزله کرمانشاه به این استان اعزام شدند، هستیم تا دستورالعمل مشترکی برای پاسخگویی در حوادث تنظیم کنیم.
رئیس سازمان جوانان هلال احمر با تاکید بر این‌که استفاده از ظرفیت سایر نهادها و نیز ظرفیت‌های نهادهای بین‌المللی برنامه دیگر سازمان جوانان هلال احمر است، افزود: طرح‌هایی مانند دادرس (دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت) که سال هاست در کشور در حال اجرا شدن هستند را می‌توان به نهادهای بین‌المللی معرفی کرد.

برچسب ها: مدارس ، هلال احمر ، جوانان
نام:
ایمیل:
* نظر: