bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۲۶۵۸
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۲۰ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۷
کمتر از سه هفته دیگر ایران زمان دارد تا در مورد لوایح FATF نظرش را اعلام کند. مجلسی‌ها از ترس فحش و بد و بیراه‌های دلواپسان موضوع را به رهبری ارجاع دادند و حالا رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌گوید که...
کمتر از سه هفته دیگر ایران زمان دارد تا در مورد لوایح FATF نظرش را اعلام کند. مجلسی‌ها از ترس فحش و بد و بیراه‌های دلواپسان موضوع را به رهبری ارجاع دادند و حالا رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌گوید که رهبر انقلاب بعد از چندبار رد و بدل شدن نامه با دفتر ایشان در خصوص اعلام نظر درباره لوایح چهارگانه FATF اعلام کردند که در این‌باره مجلس و دولت نظر دهند؛ یعنی مجلس و دولت را مامور به این کار کردند.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با ایسنا یادآور شد که نظر مجلس می‌تواند تائید یا رد باشد لذا اینکه برخی افراد موضوع لوایح چهارگانه را به دفتر رهبری و اعلام نظر ایشان ربط می‌دهند، درست نیست. رهبری درباره لوایح چهارگانه تنها چنین دستوری دادند و دستور دیگری نداشتند. البته ممکن است که ما از آن اطلاعی نداشته باشیم ولی بعید است؛ ایشان در نهایت اختیار را به مجلس و دولت دادند.

به گفته وی، بر اساس نظر رهبری باید مجلس و دولت درباره لوایح چهارگانه تصمیم بگیرد و نمایندگان آراء خود را مبنی بر رد یا تائید اعلام کنند؛ کما اینکه بنده معتقدم تائید کامل کنوانسیون‌ها به صلاح نیست. در عین حال می‌توان یک سری حق تحفظ و حق شرط را اعمال کرد.
فلاحتپیشه درباره مهلت ۲۰ روزه باقیمانده برای تعیین تکلیف FATF به ایران، گفت: در دوره گذشته حدود ۶۰ سوال از ایران پرسیده شد که ما ۳۰ درصد آن را پاسخ دادیم. لذا پایان این مهلت به معنای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه نیست؛ کما اینکه برخی کشورهای اروپایی نیز این کنوانسیون‌ها را در فرآیند دو ساله تصویب کرده و زمینه اجرای آن را فراهم کردند. FATF در مقطع فعلی بیش از ۴۰ توصیه را به ما داشته است که چهار مورد آن مربوط به تصویب لوایح و کنوانسیون‌هاست.

برچسب ها: سیاسی ، رهبری ، دولت ، مجلس
نام:
ایمیل:
* نظر: