bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۲۷۲۶
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۲۰ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۷
دولت امریکا در تازه‌ترین اقدامات تحریمی خود بخشی از ارتش چین و همچنین 33 فرد و نهاد روسی را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد.
به گزارش شبکه راشا تودی، تحریم‌های جدید بیشتر ارتش روسیه و سازمان اطلاعات این کشور و طرف‌هایی که با این دو نهاد مراوده داشته‌اند را هدف گرفته است. دولت امریکا همچنین تحریم‌هایی را علیه نیروهای مسلح چین وضع کرده است که در واکنش به خرید جنگنده‌های سوخو35 و موشک‌های اس‌400 از روسیه بوده است. واشنگتن اعلام کرده که خرید این تجهیزات از سوی ارتش چین قانون تحریم‌های امریکا درباره خرید سلاح از روسیه به‌خاطر الحاق کریمه را نقض کرده است. چین ده فروند جنگنده سوخوی‌۳۵ و سامانه پدافند هوایی اس‌۴۰۰ از روسیه خریداری کرده است. 

در واکنش به خرید این تسلیحات دولت امریکا اعلام کرد: سازمان دولتی توسعه تجهیزات چین و لی شانگفو، رئیس این سازمان را تحریم کرده است. تحریم‌های جدید ارتباط سازمان توسعه تجهیزات چین و رئیس آن را با بازار امریکا و شبکه بانکی این کشور قطع می‌کند. تحریم‌های جدید امریکا همچنین ۳۳ فرد و موسسه مرتبط با ارتش و نیروهای امنیتی روسیه را شامل می‌شود. چین از تحریم‌های امریکا و متحدان غربی واشنگتن علیه روسیه که از چهار سال پیش به اجرا گذاشته شده، پیروی نکرده است. روابط میان واشنگتن و مسکو پس از جدایی کریمه از اوکراین و الحاق آن به روسیه رو به وخامت گذاشت. متهم شدن روسیه به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری امریکا و اختلاف بر سر جنگ سوریه نیز به تنش میان دو کشور افزوده است.

برچسب ها: امریکا ، سیاسی ، چین ، روسیه
نام:
ایمیل:
* نظر: