bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۲۷۷۲
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۹ - ۰۶ مهر ۱۳۹۷
نمایندگانی از طالبان با هیاتی از دولت افغانستان در عربستان دیدار کرده و به بررسی اوضاع امنیتی پیش از انتخابات پارلمانی ماه آینده میلادی و همچنین آزادی محدود زندانیان پرداختند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، این دیدار در کمتر از یک ماه پیش از انتخابات در 20 اکتبر سال جاری میلادی در افغانستان برای تعیین پارلمان جدید این کشور صورت گرفته است، نگرانی‌هایی از بروز حملات در حوزه‌های رای‌گیری و کمپین‌های انتخاباتی وجود دارد. برگزاری بدون نگرانی و خشونت انتخابات پارلمانی در افغانستان اولویت اصلی این دیدار بوده است. یکی از رهبران طالبان گفت:‌ آنها از ما خواستند تا به آنها در برگزاری صلح‌آمیز این انتخابات کمک کنیم. هیات دولت کابل با ما درباره آزادی تنی چند از زندانیان طالبان موافق است. 

برخی از این زندانیان با جرائمی نه چندان مهم قبلا آزاد شده و مقام‌های افغان درباره آزادی دیگر زندانیان بسته به نوع جرائمشان در آینده‌ای نزدیک دچار اختلاف نظر هستند. یکی از نمایندگان طالبان که خواست نامش فاش نشود، گفت:‌ این دیدار در عربستان پس از آن برگزار شد که برنامه‌هایی برای دیداری دیگر با مقام‌های امریکایی در پی درخواست‌های امریکا برای آتش‌بس سه ماهه شکست خورد.

برچسب ها: سیاسی ، افغانستان ، طالبان
نام:
ایمیل:
* نظر: