bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۲۷۸۵
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۸ - ۰۹ مهر ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز از کاهش ریسک و افزایش پایداری تولید گاز در پارس جنوبی خبر داد و تاکید کرد که تا پایان امسال ساخت و بهره‌برداری از هزار کیلومتر خط لوله جدید گاز در دستور کار قرار دارد.
حسن منتظر تربتی با اشاره به بهره‌برداری از طرح جدید افزایش پایداری تولید گاز در پارس جنوبی، گفت: با راه‌اندازی پست پشتیبان فازهای یک تا سه پارس جنوبی، برق مطمئن با ولتاژ و فرکانس پایدار به منظور تولید گاز در اختیار پالایشگاه‌های اول و دوم قرار گرفته است.
وی با اعلام این‌که با بهره‌برداری از این طرح جدید پایداری تولید گاز در پارس جنوبی افزایش می‌یابد، تصریح کرد: تاکنون برای تامین برق مورد نیاز پالایشگاه‌های پارس جنوبی از نیروگاه‌های موجود در سطح منطقه استفاده می‌شد که مشکلات فراوان این نیروگاه‌ها، شرکت نفت را بر آن داشت تا با احداث نیروگاهی متمرکز، به‌گونه‌ای مطمئن‌تر، اقتصادی‌تر و آسان‌تر، نیاز برق پالایشگاه‌ها را تامین کند.

این مقام مسوول، یکی از مشکلات اجرای پروژه را هماهنگی با سازمان‌های مختلف عنوان کرد و افزود: در حین اجرای پروژه، علاوه بر تعامل با شرکت نفت و گاز پارس که تامین برق ورودی پست برق را بر عهده داشت، با پالایشگاه‌های مختلف مجتمع گاز پارس جنوبی به‌عنوان بهره‌بردار در ارتباط بودیم که ایجاد هماهنگی میان این مجموعه‌ها با توجه به تفاوت رویه‌های اداری، بسیار دشوار و زمان‌بر بود.
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با یادآوری این‌که کاهش هزینه تولید یکی دیگر از مزیت‌های بهره‌برداری از این طرح برقی در عسلویه است، بیان کرد:‌ با راه‌اندازی پست پشتیبان، می‌توان بخشی از توربین‌های قدیمی فازهای۱ تا ۳ را که هزینه‌های نگهداری و مشکلات زیادی را به سیستم تحمیل می‌کنند از مدار خارج کرده و ظرفیت تولید و تامین برق مطمئن‌ به‌منظور افزایش پایداری تولید گاز در اختیار پالایشگاه‌های اول و دوم پارس جنوبی قرار داد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در ادامه با بیان این‌که در طول یک سال گذشته به‌طور میانگین ماهانه یک تا پنج پروژه در صنعت گاز ایران در مدار بهره‌برداری قرار داده شده است، خاطرنشان کرد: پارسال در مجموع ۱۷ پروژه از سوی شرکت مهندسی و توسعه گاز به پایان رسید و به شرکت ملی گاز ایران تحویل شد.
تربتی با اشاره به تکمیل پروژه احداث بیش از هزار کیلومتر خط لوله انتقال گاز و اتصال آن به شبکه خطوط انتقال گاز را از مهم‌ترین اهداف شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران تا پایان سال 1397 عنوان کرد و یادآور شد: برقراری انضباط مالی، تامین کالا از موجودی‌های پیشین پروژه‌ها، تسهیل فرآیندها، پیگیری‌های جدی مجریان و ستاد، رویکردهای جدید در حوزه اجرا و کنترل پروژه‌ها، حمایت از سازندگان داخلی و تمرکز بر پروژه‌هایی که اولویت بیشتری دارند را از عوامل مهم دستیابی به اهداف صنعت گاز کشور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: