bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۲۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۹ - ۱۱ مهر ۱۳۹۷
معاون وزیر نیرو اعلام کرد که پیشنهاد افزایش تعرفه آب برای مشترکان پر مصرف از سوی وزارت نیرو به هیات دولت داده شد و به‌تازگی نیز بر اساس شنیده‌ها این طرح به تصویب رسیده است.
عباس سروش در خصوص آخرین وضعیت افزایش تعرفه آب برای مشترکان پر مصرف تصریح کرد: این مساله در هیات دولت تصویب شده و در حال حاضر باید وارد مرحله اجرا شود که پیش‌بینی می‌شود نهایتا تا یک ماه آینده این طرح ابلاغ و اجرائی شود.
وی با تاکید بر این موضوع که در حال حاضر این طرح در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: از مدت‌ها پیش یک جدول برنامه‌ای برای میزان مصرف مشترکان در نظر گرفته و قرار شد بر اساس آن به مشترکانی که زیر الگو، مصرف دارند در پرداخت هزینه‌ها ارفاق شود. همچنین در استآنهایی که مشترکان بیش از الگو مصرف می‌کنند بهای آب به‌صورت پلکانی از آنها اخذ شود.
به‌گفته سروش، البته تاکنون نیز بهای آب به‌صورت پلکانی بوده اما منظور این است که افراد پر مصرف که الگوی مصرف را پشت سر می‌گذارند قیمت‌های بیشتری از آنها اخذ شود اما باید گفت که باز هم تمام این اعداد زیر قیمت واقعی آب است.

وی با تاکید بر این مساله که این امر با هدف کسب درآمد نیست و عمده‌ترین هدف اجرای این طرح عوامل کنترلی در مصرف آب است، افزود: بر اساس مصوبه مجلس قرار نیست که قیمت تمام شده از مشترکان پر مصرف اتخاذ شود بلکه قرار است قیمت آب به صورت پلکانی از مشترکان اخذ شود. بدین‌معنا که طبق تعریف الگوی مصرف در هر استان پس از گذر از الگوی مصرف اضافه مصرف از مشترک به‌صورت اضافه‌تر محاسبه شود.

معاون وزیر نیرو در پایان تصریح کرد که این مساله در بین استان‌ها متفاوت است اما باید گفت که عدد در نظر گرفته شده برای امسال زیاد نیست و تنها به‌منظور عوامل بازدارنده در مصرف آب، این طرح اجرایی می‌شود اما برای سال آینده قطعا تصمیم‌های دیگری خواهیم گرفت.

برچسب ها: آب ، مشترکان ، پر مصرف
نام:
ایمیل:
* نظر: