bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۲۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۲۰ - ۲۰ مهر ۱۳۹۷
وزیر خارجه امریکا اعلام کرد که کشورش هرگز در بازسازی سوریه تا زمانی که نیروهای ایران یا نیروهای حزب‌الله لبنان و نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه خاک این کشور را ترک نکنند، مشارکت نخواهد کرد.
به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، مایک پامپئو، در سخنرانی در آکادمی یهودی امنیت ملی امریکا اظهار کرد:‌ اگر سوریه عقب‌نشینی کامل نیروهای هم‌پیمان خود را تضمین نکند امریکا یک دلار هم خرج بازسازی این کشور نخواهد کرد. وزیر خارجه امریکا با اذعان به ایجاد وضعیت جدید در سوریه تصریح کرد: وضعیت جدید مستلزم بازنگری در ماموریت واشنگتن در سوریه است و دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری امریکا در حین این‌که خواهان حل سیاسی و مسالمت‌آمیز بحران بعد از هفت سال درگیری است و شکست داعش هدف اول آن است اما خواهان خروج نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه و نیروهای ایرانی از این کشور نیز است. 

وی افزود:‌ نظام سوریه تسلط خود را در خاک این کشور با لطف روسیه و ایران تقویت کرده و درست است که داعش هنوز کاملا از بین نرفته اما ضعیف شده است و شکست داعش تنها هدف ما در سوریه نیست. ماه گذشته میلادی جان بولتون، مشاور امنیت ملی امریکا تصریح کرد، وجود نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه و داعش در سوریه مستلزم باقی ماندن نیروهای امریکایی در این کشور است. بولتون به تهران درباره بهای سنگین هرگونه تهدیدی علیه واشنگتن و هم‌پیمانانش هشدار داده بود. این در حالی است که بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه ژوئن تاکید کرد: سوریه قدرت کافی برای بازسازی را دارد و غرب هرگز در روند بازسازی این کشور مشارکت نخواهد کرد.

برچسب ها: سوریه ، بازسازی
نام:
ایمیل:
* نظر: