bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۲۸۶۶
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۹ - ۲۵ مهر ۱۳۹۷
مرکز کنترل امراض ایالات متحده امریکا تزریق واکسن آنفلوآنزا را که حاوی ویروس غیرفعال است به همه امریکایی‌ها به ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر به منظور کاهش خطر ابتلا یا کاهش شدت بیماری در صورت ابتلا توصیه می‌کنند.
با این حال میزان واکسیناسیون در بین امریکایی‌ها رو به کاهش بوده و این روند نزولی از عوامل موثر در افزایش مرگ و میرهای ناشی از آنفلوآنزا است که سال گذشته به ۸۰ هزار نفر در ایالات متحده رسید. ۸۰ درصد از کودکانی که سال گذشته قربانی آنفلوآنزا شدند، واکسن آن را دریافت نکرده بودند. طبق نظرسنجی های اخیر ۴۷ درصد از والدین امریکایی از خطرناک بودن این واکسن واهمه داشته و ۶۶ درصد نیز معتقدند این واکسن برای فرزندانشان بی فایده است.
یک پزشک متخصص اطفال در ارتباط با واکسن آنفلوآنزا می گوید: ویروس آنفلوآنزای موجود در این واکسن زنده نیست و به هیچ وجه نمی تواند باعث ابتلا به بیماری شود. اگرچه به هنگام تزریق این واکسن در محل تزریق احساس درد ایجاد می شود اما تحمل این درد مطمئنا بهتر از ابتلا به آنفلوآنزا است.

یک پزشک متخصص اطفال دیگر و پزشک برنامه علوم و بهداشت جمعیت نیز در این ارتباط می‌گوید: نکته قابل توجه این است که عوارض جانبی واکسن ها از آنجایی که برای استفاده میلیون‌ها نفر تجویز می‌شوند، بسیار دقیق تر از سایر انواع داروها بررسی می شود. بنابراین هیچ جایی برای خطا در مورد واکسن ها وجود ندارد. همچنین این احتمال وجود دارد که افراد با دریافت واکسن آنفلوآنزا احساس کنند بدنشان ضعیف شده است. چرا که بدنشان در حال شکل دهی پاسخی برای ساخت پادتن هایی علیه ویروس این بیماری است.

برچسب ها: واکسن ، آنفولانزا ، بیماری
نام:
ایمیل:
* نظر: