bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۲۸۸۹
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۹ - ۲۹ مهر ۱۳۹۷
رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی استان بوشهر، از نظارت بهداشتی قرنطینه‌ای دامپزشکی استان بوشهر بر صادرات حدود هفت هزار تن آبزیان در شش‌ماهه سال جاری خبر داد.
حسن بازیار روز گذشته در نشست بررسی روند توسعه صادرات آبزیان محصولات مختلف از استان بوشهر، تصریح کرد: نظارت مستمر را بر وضعیت صادرات انواع آبزیان در استان بوشهر داریم. در راستای توسعه صادرات آبزیان استان بوشهر بر بیش از شش هزار تن انواع آبزیان شامل میگوی تازه و منجمد، ماهیان خوراکی، ماهیان غیرخوراکی، لابستر و سایر محصولات آبزی نظارت‌های بهداشتی – قرنطینه‌ای لازم برای صادرات در شش‌ماهه اول سال انجام شد.
بازیار در ادامه تاکید کرد که در نیمه نخست امسال مجموعه دامپزشکی استان بر روند صادرات شش هزار ۶۳۲ تن انواع آبزی تازه و منجمد نظارت بهداشتی، قرنطینه‌ای داشته که شامل اقسام مختلف آبزیان نظیر میگوی تاز ه و منجمد، ماهیان خوراکی، ماهیان غیر خوراکی، لابستر و سایر محصولات آبزی بوده است.

رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی استان بوشهر با اشاره به صادرات محصولات آبزیان به کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی، یادآور شد: محصولات پس از نمونه‌برداری و انجام آزمایش‌های لازم با صدور مجوزهای بین‌المللی به کشورهای آسیای جنوب شرقی، کشورهای اتحادیه اروپا، حوزه خلیج فارس صادر شده‌اند.
این مقام مسوول در پایان به آزمایش‌های محصولات آبزیان در دامپزشکی استان بوشهر پرداخت و تصریح کرد: در شش‌ماه ابتدایی سال جاری تعداد ۳۵۰ مورد نمونه‌برداری و ۴۵ هزار و ۸۲ مورد آزمایش میکروبی و شیمیایی انجام و در همین راستا نیز ۳۴۲ فقره گواهی بهداشتی بین‌المللی برای صادرات آبزیان صادر شد.

برچسب ها: آبزیان ، صادرات ، بوشهر
نام:
ایمیل:
* نظر: