bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۲۹۴۶
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۵ - ۱۳ آبان ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در اولین روز کاری خود در عسلویه با بیان این‌که پارس جنوبی امانت 80 میلیون ایرانی است، تصریح کرد که مهم‌ترین رسالت ما در سازمان منطقه ویژه پارس پشتیبانی از استمرار تولید در منطقه است.
 سید پیروز موسوی مدیرعامل سازمان مطنقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در اولین روز کاری خود در عسلویه در جمع مدیران و کارکنان سازمان تصریح کرد: بسیار خرسندیم از این‌که سرنوشت صفحه دیگری را برای ما رقم زد که دوباره در خدمت شما عزیزان باشیم و در این زمینه ما تابع تصمیم و صلاحدید مقام عالی وزارت و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران هستیم و امیدوارم با یاری شما در دوره جدید خدمت در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس موفق باشیم.

 به‌گفته وی، پارس جنوبی از مناطق بسیار حساس و مهم و قطب انرژی و اقتصادی کشور است و مدیریت این مجموعه بزرگ تدابیر ویژه‌ای می‌طلبد تا بتوانیم زمینه‌های استمرار تولید در منطقه را فراهم کنیم. وجود صنایع بزرگ پتروشیمی و گازی موجود در منطقه با درآمد بسیار بالا و همچنین گازرسانی به صنایع و منازل مردم در سرمای زمستان نشان می‌دهد که ثانیه‌ها نیز برای فعالیت در این منطقه حساس و حیاتی است و همه ما در این منطقه امانت 80 میلیون ایرانی را به دوش می‌کشیم. رسالت سازمان منطقه ویژه پارس پشتیبانی از تداوم این فعالیت‌هاست تا مسوولان کشور بتوانند با خیالی آسوده با دشمنان نظام مقابله کنند و نقشه شوم آنان را خنثی کنند.

این مقام مسوول با بیان این‌که حمایت از برنامه‌های توسعه‌ای، نگهداشت و بهره‌برداری از سرمایه‌های عظیم کشور و مسوولیت اجتماعی سه موضوع مهم در منطقه است که با جدیت دنبال خواهد شد، گفت: خوشبختانه طی سال‌های گذشته فازها یکی پس از دیگری به بهره‌برداری رسیده است و دیگر فازهای باقیمانده نیز با سرعت خوبی در حال پیشرفت هستند و با تدابیر وزیر محترم نفت هم‌اکنون در ظرفیت تولید گاز از پارس جنوبی با قطر برابر هستیم و این امر جز با تلاش کارکنان صنعت نفت و حمایت مردم مناطق پیرامونی میسر نبوده است.
 وی در خصوص نگهداشت و بهره برداری نیز تصریح کرد: سرمایه عظیم موجود در منطقه شامل صنایع بالادستی، میان‌دستی و پایین‌دستی  متعلق به کشور و مردم است و ما در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از همه کسانی که در زمینه نگهداشت و بهره‌برداری فعالیت می‌کنند پشتیبانی و حمایت خواهیم کرد و اگر در برخی زمینه‌ها مسائل و مشکلاتی وجود دارد باید با جدیت پیگیری و رفع شود.

 موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر نقش سازمان منطقه ویژه پارس در ایفای مسوولیت‌های اجتماعی یادآور شد: مردم مناطق پیرامونی همواره میزبانان خوبی برای صنعت نفت بوده اند و اگر در منطقه موفقیت‌هایی حاصل شده است به‌دلیل حمایت مردم این مناطق از صنعت نفت بوده است و همه باید تلاش کنیم مشکلات و کمبودهای که در حوزه پیرامونی وجود دارد برطرف کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: