bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۳۰۰۶
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۲۰ - ۲۸ آبان ۱۳۹۷
پادشاه عربستان در افتتاحیه دور جدید مجلس شورای این کشور در سخنانی پروتکلی بدون اشاره به وقایع اخیر به‌ویژه مسائل مرتبط با قتل جمال خاشقچی، به تبیین سیاست‌های کلی عربستان در داخل و خارج این کشور پرداخت.
سلمان بن‌عبدالعزیز، پادشاه عربستان در این نشست که با حضور نمایندگان مجلس شورا و برخی مقامات عالی کشور از جمله ولیعهد، وزیر خارجه، مفتی اعظم عربستان و چندین شاهزاده سرشناس سعودی برگزار شد، ابراز امیدواری کرد که بتواند کشور را به دور از افراط‌گری و با میانه‌روی رهبری کند. وی گفت: جوانان نقش اساسی در پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای کشور دارند و ما امیدواریم که همه از جمله زنان جامعه بتوانند با تمام حقوق خود بر اساس شرع مقدس اسلام در روند پیشرفت کشور سهیم باشند.

 ملک سلمان با اشاره به برنامه‌های اقتصادی کشورش افزود: که عربستان در حال عبور از یک مرحله حساس و بزرگ‌ترین برنامه توسعه‌ای خود است که تحت اداره ولیعهد به‌خوبی پیش می‌رود. وی در ادامه این سخنرانی بر اساس عرف همیشگی سخنرانی پادشاهان سعودی در چنین مراسم‌هایی، به مساله فلسطین اشاره کرد و یادآور شد که قضیه فلسطین همچنان اولویت اصلی برای عربستان سعودی است و این کشور در کنار ملت فلسطین برای تحقق آرمان‌های آنها ایستاده است.

وی سپس به جنگ یمن اشاره کرد و گفت: عربستان با تمام توان از مردم یمن در مقابل شورشیانی که مورد حمایت ایران هستند خواهد ایستاد و از تلاش‌های سازمان ملل برای برقراری صلح در این کشور بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل، بیانیه شورای همکاری خلیج فارس و نشست‌های ملی یمن حمایت می‌کند.

برچسب ها: سیاسی ، عربستان ، مجلس
نام:
ایمیل:
* نظر: