bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۳۱۴۷
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۲۰ - ۰۴ دی ۱۳۹۷
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی از واردات دام زنده به کشور خبر داد و تصریح کرد که در این رابطه مجوزها صادر و اقدامات اولیه برای واردات دام زنده انجام شده است.
 رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی از واردات دام زنده به کشور خبر داد و تصریح کرد که در این رابطه مجوزها صادر و اقدامات اولیه برای واردات دام زنده انجام شده است. در چند وقت اخیر شرایط بازار گوشت گرم قرمز به‌گونه‌ای رقم خورد که بازار را با کمبود عرضه روبه‌رو کرد و دلیل اصلی این موضوع، قاچاق بی‌رویه دام زنده از کشور اعلام شد. ادامه این روند کار را به جایی رساند که اصناف مرتبط با دام زنده همچون عرضه‌کنندگان جگر، سیراب و شیردان و کله‌پزی‌ها با مشکل روبه‌رو شدند و ریئیس اتحادیه طباخان از کاهش فروش و تعطیلی برخی از واحدهای صنفی خبر داد.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی در ادامه با بیان این‌که در دو هفته اخیر قیمت گوشت گرم قرمز با رشد چشمگیر به کیلویی ۶۴ تا ۶۶ هزار تومان برای واحدهای صنفی رسیده و واحدهای صنفی با احتساب سود قانونی ۱۰ درصدی، گوشت را در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهند، تصریح کرد: دلیل اصلی کمبود دام، قاچاق آن است. برای کنترل بازار باید در وهله اول از قاچاق دام جلوگیری شود و در مرحله بعدی دام به کشور وارد شود که وزارت جهاد کشاورزی در جلسه‌ای از دریافت مجوزهای لازم برای واردات از سوی شرکت پشتیبانی امور دام خبر داده است.
به‌گفته این مقام مسوول، وزارت جهاد کشاورزی قصد دارد ۲۵۰ هزار راس دام به کشور وارد کند و آنها را در شهرهای مرزی ذبح کرده تا در کشور مصرف شود.

ملکی در پاسخ به این سوال که آیا مبدا واردات این میزان دام مشخص شده است، گفت: طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی و شنیده‌ها، ۲۵۰ هزار راس دام از کشور رومانی خریداری و تامین می‌شود.
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی در پایان خاطرنشان کرد که اقدامات اولیه واردات دام زنده در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: