bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۳۱۵۴
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۲۰ - ۰۵ دی ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از ساخت یک نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی خورشیدی از سوی این سازمان خبر داد که هم‌اکنون در مرحله طراحی و مطالعه است.
به گزارش خبرگزاری رسمی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، امید شهیدی‌نیا در حاشیه آیین افتتاحیه ممیزی و استقرار نظام مدیریت انرژی، گفت: مدیریت انرژی یکی از مسائل مهمی است که هم در بعد اقتصادی و هم عملیاتی در عملکرد سازمان حائز اهمیت است. وی با اشاره به این‌که رویکرد ۵۰۰۰۱:۲۰۱۱ باید در کل کشور دنبال و فرهنگ کنترل و مدیریت انرژی در همه سطوح پیاده‌سازی شود، افزود: ما در دو سال گذشته در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تلاش کردیم فرهنگ استفاده مناسب از انرژی را نهادینه کنیم و در این زمینه فعالیت‌هایی نیز برای کنترل مصرف انرژی انجام شده است. 

خوشبختانه تاکنون در زمینه رفع اشکالات اولیه در سازمان خود موفقیت‌های خوبی کسب کرده‌ایم. مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیان این‌که سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در بحث انرژی‌های تجدیدپذیر که به‌عنوان یک راهبرد اصلی در کشور دنبال شده و می‌تواند جایگزین انرژی‌های فسیلی شود، حرکت خوبی را آغاز کرده است، ادامه داد: چند ماه پیش یک نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۲۰ کیلووات ساعت را به‌صورت آزمایشی ایجاد کردیم که هم‌اکنون فعال است و برق تولیدی آن را به شبکه سراسری برق انتقال می‌دهیم. شهیدی‌نیا اظهار کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و استعدادی که استان خوزستان دارد، انرژی‌ خورشیدی دارای ظرفیت توسعه بالایی است. 

برچسب ها: نیروگاه ، منطقه ویژه
نام:
ایمیل:
* نظر: