bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۳۲۱۹
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۲۰ - ۲۵ دی ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس می‌گوید: بودجه سازمان محیط زیست بر خلاف سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، اما همچنان سهم بودجه محیط زیست در مقایسه با اعتبارات مورد نیازش بسیار اندک است .
علی محمد شاعری درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره وضعیت بودجه سازمان محیط زیست گفت: بودجه سازمان محیط زیست  بر خلاف سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، اما همچنان سهم بودجه محیط زیست در مقایسه با اعتبارات مورد نیازش بسیار اندک است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس تاکید ویژه‌ای بر افزایش بودجه محیط زیست موضوع داشته است، امیدواریم کمیسیون تلفیق هم به این نکته توجه کند تا بودجه محیط زیست در سال 98 افزایش قابل توجهی داشته باشد.

بودجه محیط زیست در سال 98 به بخش مدیریت پسماند، صیانت از جنگل و فعالیت‌های آبخیز داری توجه بسیار خوبی کرده است و در مقایسه با سال گذشته افزایش چشم‌گیری داشته است.اعتباری که برای مدیریت پسماند، منابع طبیعی، فعالیت آبخیزداری و منابع آب در نظر گرفته شده بی تردید به حفظ محیط زیست در کشور کمک بسیار زیادی می‌کند، از طرفی همه این موارد ارتباط مستقیمی با بهبود شاخص‌های محیط زیست دارد
توجه دولت به مدیریت پسماند و فعالیت‌های آبخیزداری در لایحه بودجه 98

وی ادامه داد: بودجه محیط زیست در سال 98 به بخش مدیریت پسماند، صیانت از جنگل و فعالیت‌های آبخیز داری توجه بسیار خوبی کرده است و در مقایسه با سال گذشته افزایش چشم‌گیری داشته است.اعتباری که برای مدیریت پسماند، منابع طبیعی، فعالیت آبخیزداری و منابع آب در نظر گرفته شده بی تردید به حفظ محیط زیست در کشور کمک بسیار زیادی می‌کند، از طرفی همه این موارد ارتباط مستقیمی با بهبود شاخص‌های محیط زیست دارد.

عوارض دریافتی از خودرو‌ها صرف بهبود وضعیت ترافیک کلانشهر‌ها شود 

شاعری با اشاره به میزان توجه لایحه بودجه 98 محیط زیست به وضعیت آلودگی هوا افزود: ما در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تلاش کردیم بخشی را به بهبود وضعیت آلایندگی خودرو ها و آلودگی هوا اختصاص دهیم همچنین باید عوارض و جرائمی که از رانندگان گرفته می‌شود صرف توسعه حمل و نقل عمومی و بهبود وضعیت ترافیک در کلانشهر‌های شیراز اصفهان، تهران و مشهد و تمام شهر‌های بزرگ و آلوده کشور شود.  

کمبود 10 هزار نفری محیطبان در کشور/ اراضی تحت پوشش محیط بانان 5 برابر استاندارد جهانی است

شاعری در رابطه با وضعیت محیط‌بانان در بودجه سال 98 افزود:  متاسفانه ما در کشور با کمبود شدید محیط‌بان مواجه هستیم، حدود 3 هزار محیط‌بان در اختیار داریم که حداقل باید به 10 هزار نفر افزایش پیدا کند، ما تلاش می‌کنیم ضمن افزایش تعداد محیط‌بان در سال آینده، تقویت تجهیزات، وضعیت معیشتی نیز بهبود پیدا کند. سرانه محیط بانی در دنیا برای عرصه‌های حفاظت شده حدود 1000 هکتار برای هر نفر است اما در کشور ما 5 برابر استاندارد جهانی یعنی حدود 5 هزار هکتار تحت پوشش یک محیط‌بان قرار می‌گیرد،  بنابر این لازم است به محیط بانان توجه ویژه ای صورت بگیرد.

پایان پیام  عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس اظهار کرد: محیطبانان در شرایط فعلی نمی‌توانند از مراتع و منابع طبیعی و محیط زیستی کشور حراست  کنند، باید دولت و مجلس به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند، کمیسیون کشاورزی نیز در سال جاری تمام تلاش خود را  در دفاع از منافع محیطبانان و محیط زیست کشور  معطوف کرده است. /
نام:
ایمیل:
* نظر: