bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۳۲۳۷
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۹ - ۲۹ دی ۱۳۹۷
میثم زاهدی‌فر با اعلام این‌که هر سیستم جدید برای جا افتادن احتیاج به زمان دارد معتقد است VAR کمک زیادی به جامعه داوری خواهد کرد.

امروز سیستم VAR در آکادمی ملی المپیک با حضور شرکت طراح و داوران لیگ برتر و لیگ یک آزمایش شد.
میثم زاهدی‌فر یکی از داوران ارزنده ایران درباره ورود سیستم  VAR به بازی های لیگ برتر، گفت: روز گذشته سیستم کمک داور ویدئویی یا همان VAR چندین‌بار مورد آزمایش قرار گرفت. به هر حال به‌خاطر این‌که آوردن آن سیستم اورجینال هزینه زیادی در برخواهد داشت سعی بر این است تا بتوانیم آن را ایرانیزه کنیم و این موضوع مشکلات خاص خودش را طبیعتا به همره دارد. روز گذشته به نسبت آن سیستم اولیه که قبلا مورد آزمایش قرار گرفته بود تغییرات بسیار خوبی اعمال شده بود و به هر حال من خوشبینم که این کار در نهایت مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

 آنچه که مسلم است VAR به کاهش اشتباهات داوری کمک شایانی خواهد کرد، چرا‌که داوری به‌خاطر عامل انسانی که در آن دخیل است از بروز اشتباهات مصون نیست و این سیستم هم مثل همان تکنولوژی رادیویی که چند ساله است مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند برای داوران مفید باشد.
زاهدی‌فر در پایان گفت‌وگو خاطرنشان کرد: شما هر سیستم جدیدی که در ابتدا به معرض آزمایش می‌گذارید برای جا افتادن به زمان احتیاج دارد و همه باید در این‌که VAR به شکل صحیحی اجرا شود به هم کمک کنیم و من مطمئنم در آینده نه چندان دور این سیستم به داوری ما خدمت زیادی انجام خواهد داد.

نام:
ایمیل:
* نظر: