bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۳۲۹۴
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۲۰ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
پارس جنوبی‌جم در اولین هفته از دور برگشت لیگ برتر مقابل فولاد خوزستان به نتیجه تساوی بدون گل رضایت داد.
به گزارش فوتبال بوشهر، جمی‌ها که دوست داشتند در این بازی پیروز از زمین خارج شوند به سد محکمی به نام فولاد خوزستان خوردند و هر کاری که کردند نتوانستند به این تیم گلی بزنند. در ادامه گزارش به حواشی و نکات جالب این بازی خواهیم پرداخت.

مصدومیت صالحی مانع قرار گرفتن او در ترکیب شد
ابراهیم صالحی، مهاجم بوشهری پارس جنوبی‌جم از دقیقه ۷۸ به بازی آمد و شاید نیمکت‌نشینی او اندکی تعجب‌برانگیز بود اما گویا ابراهیم مصدوم بوده و تارتار به ناچار در دقایق پایانی از وی استفاده کرد. ابراهیم که در نقش وینگر و حتی فروارد نوک می‌تواند فشار زیادی بر روی مدافعان حریف بیاورد با رفع مصدومیت امیدوار است خیلی زودتر به ترکیب اصلی بازگردد. بازیکنان بلند‌زنی مانند حاتمی و میرجوان اگر یک وینگر سرعتی مانند صالحی را کنار خود ببینند بی‌شک حملات تهاجمی جمی‌ها بیشتر خواهد شد.

آقا رحمان همچنان سرحال و قبراق درون دروازه
همواره گفته‌ایم و باز هم تکرار می‌کنیم هر چه بازیکن خوب غیربومی در تیم‌های استان بازی کنند با استقبال عمومی اهالی فوتبال روبه‌رو خواهند شد. رحمان احمدی در ۳۷ سالگی همچنان یکی از بهترین گلرهای لیگ است‌. او در بازی پارس و فولاد یک سیو تماشایی داشت و روی خروج‌ها به‌خوبی پشت مدافعان تیمش را جمع کرد. دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال ایران از خصوصیات اخلاقی خوبی برخوردار است و بدون حاشیه فقط کارش را انجام می‌دهد.

هافبک‌های فولاد هم حریف پورامینی نشدند
پورامینی همچنان یکی از دونده‌ترین بازیکنان پارس جنوبی‌جم است که در نیمه دوم فشار او و نقی‌زاده میانه میدان را از هافبک‌های فولاد خوزستان گرفت تا نیمه دوم توپ و میدان به‌نفع پارس باشد. میرزایی تعویض شد و دورقی نیز حرفی برای گفتن نداشت، خارج کردن دو هافبک طراح تیم قطبی هنر بزرگ پورامینی بود تا مرد خلاق و دونده میانه میدان پارس باز هم یکی از روزهای خوب خود را تکرار کند. پورامینی یک‌بار هم در محوطه جریمه متوقف شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

قطبی همان افشین سابق با اندکی موهای سفید!
وقتی وارد فوتبال ایران شد یک چهره کاملا ناشناخته به‌شمار می‌رفت کمتر کسی باور داشت او یک ادبیات جدید به لیگ ما تزریق کند تا پرسپولیسی‌ها جشن قهرمانی را با افشین امپراتور برگزار کنند. دیدن قطبی در جم برای فوتبال استان بوشهر جذاب بود. مرد همیشه آرام که از نیمکت کره جنوبی و لیگ چین و حالا لیگ برتر ما  را طی کرد تا به تختی جم برسد با همان تیپ و ظاهری آراسته به جم آمد و در آخر هم متذکر شد از گرفتن یک امتیاز راضی است!

شیمبا و بیت سعید ناکام مقابل مدافعان پارس
مدافعان پارس جنوبی‌جم یک روز خوب را مقابل خط حمله انرژیک فولاد رقم زدند. شیمبا با وجود سن بالا همچنان یکی از خارجی‌های خوب لیگ ماست، حسن بیت سعید و البته یک جوان جویای نام به‌نام سواری نتوانستند کار خاصی مقابل لطفی و نورمحمدی انجام دهند و به‌نظر می‌رسد تارتار تا روزی که این دو مدافع اشتباه نکنند دست به قلب دفاعی تیمش نزند.

تیم تارتار هوایی‌تر از همیشه، او برای نیم‌فصل دوم برنامه دارد؟
مهدی تارتار در شرایطی تیمش را با سه مهاجم کاذب پشت سر علی یاری قرار داد که نوری‌، گودرزی و امرایی بیشترین حضور را در حملات داشتند اما وینگرهای پارس به‌خصوص امرایی و گودرزی در دور زدن مدافعین کناری فولاد خیلی موفق نبودند. تارتار  حالا فرزاد حاتمی‌، میرجوان، علی یاری و صالحی را به‌عنوان مهاجمان هدف در ترکیب تیمش دارد و به‌خوبی می‌داند در نیم‌فصل دوم زمین‌های اکثر ورزشگاه‌های لیگ وضعیت خوبی ندارند شاید برای رسیدن به گل روی ارسال‌ها و ضربات سر حساب ویژه‌ای باز کرده این در شرایطی است که زمین گل‌آلود ورزشگاه تختی کار را برای هر دو تیم سخت کرده بود‌. بازی مستقیم مدافعان و ارسال کرنرها در بازی فولاد به سود پارس بود و تنها بی‌دقتی مانع گلزنی شاگردان تارتار شد.

برچسب ها: ورزش ، جم ، فولاد
نام:
ایمیل:
* نظر: