bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۴۳۶۰
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۰۲ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۹
بامداد جنوب: فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: مقابله با شیوع ویروس کرونا کشور را در شرایط خاص یک جنگ نامرئی قرار داده است به این علت که سلاح مقابله با این جنگ به طور دقیق مشخص نیست و با حالت پدافندی توانستیم برای جلوگیری از شیوع آن تلاش کنیم.

بامداد جنوب: فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: مقابله با شیوع ویروس کرونا کشور را در شرایط خاص یک جنگ نامرئی قرار داده است به این علت که سلاح مقابله با این جنگ به طور دقیق مشخص نیست و با حالت پدافندی توانستیم برای جلوگیری از شیوع آن تلاش کنیم.

سردار علی رزمجو روز دوشنبه در نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: امروز انسجام، وحدت و همبستگی به وجود آمده در کشور برای مقابله با شیوع ویروس کرونا یک نعمت است که باید قدر آن را دانست. برغم اینکه ویروس کرونا تمام دنیا را فراگرفته است اما در کشور ما با وجود این که کمتر کسی فکر می‌کرد این مساله تا این اندازه گسترش پیدا کند همه پای کار آمدند و خط پدافندی خوبی در جلوی آن ایجاد کردند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) با بیان اینکه اگر اقدام‌های پیشگیرانه همه جانبه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به موقع در استان انجام نمی‌شد شاید این استان یکی از بدترین استان‌ها در کشور به حساب می‌آمد اما خوشبختانه اقدام‌های پیشگیرانه باعث شد وضعیت به نسبت خوبی داشته باشد، گفت: بسیج خدمات متعددی را در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان انجام داده است که راه اندازی 180 کارگاه تولیدی ماسک، کمک به نیروی انتظامی در ایستگاه‌های ورودی و خروجی و انجام تب سنجی تنها بخشی از خدمات ارائه شده از سوی بسیجیان این استان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان بوشهر نیز در این دیدار تاکید کرد که دانشگاه علوم پزشکی و سپاه در عرصه مقابله با شیوع ویروس کرونا هم رزم هستند و همه ما به عنوان سرباز در یک جبهه مشغول جنگی هستیم که هوشیاری بهترین عنصر در این مبارزه است.

سعید کشمیری با اشاره به این مهم که استان بوشهر به طور تقریبی یک ماه قبل از مثبت شدن اولین نمونه کرونا در کشور، اقدام‌های پیشگیرانه نظیر انجام تب‌سنجی مسافران ورودی به بوشهر از طریق فرودگاه‌ها و بنادر و دادن آموزش‌های لازم در این زمینه را آغاز کرده بود به همین علت شیوع این ویروس در استان مدیریت شد، تأکید کرد: حماسه حضور و همراهی مردم و بسیجیان در عرصه مقابله با شیوع ویروس کرونا و تعدادی از اقداماتی که در این زمینه در استان بوشهر انجام شد نمونه و راهنمایی برای سایر استانها به حساب می آمد و در واقع یک روز زودتر اقدام کردن هر کاری برای مقابله با شیوع این ویروس، چندین برابر بیشتر از انجام آن اقدام در روزهای بعد از آن، ارزشمند است و به همین علت بود که زنجیره انتقال این ویروس در استان تا حدودی کنترل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توفیق حاصل از مقابله با شیوع ویروس کرونا را ناشی از فضل خدا دانست و گفت: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر تمام تلاش خود را می کند تا تعداد بیماران از توان کادر درمانی موجود بیشتر نشود و درحال برنامه ریزی هستیم تا کسانی را که دارای علائم این بیماری هستند بررسی کرده و با ایزوله کردن اطرافیان آنها بتوانیم این ویروس را کم کم از بین ببریم.


نام:
ایمیل:
* نظر: