bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۵۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۰۰ - ۲۰ مهر ۱۴۰۰
استاندار بوشهر با اشاره به تخصیص 5 هزار میلیارد تومانی سفر دولت به استان؛
بامداد جنوب: سفر هیات‌دولت به بوشهر در حالی در یک روز خلاصه شد و به پایان رسید که بسیاری از مردم، مسوولان و البته شخص نماینده دولت در استان از این سفر راضی بوده و امیدوارند که مصوبات آن به نتیجه برسد.

بامداد جنوب: سفر هیات‌دولت به بوشهر در حالی در یک روز خلاصه شد و به پایان رسید که بسیاری از مردم، مسوولان و البته شخص نماینده دولت در استان از این سفر راضی بوده و امیدوارند که مصوبات آن به نتیجه برسد.

بر اساس یک سنت قدیمی، پس از هر سفر مقامات کشوری به استان‌ها، نماینده دولت به بررسی دستاوردهای سفر پرداخته و در این زمینه نکات و مسائل مهمی را مورد اشاره قرار می‌دهد. در این زمینه هم روز گذشته استاندار بوشهر با دعوت از مدیران استانداری و مدیران کل در شورای اداری استان، توضیحاتی در مورد رهاورد این سفر ارائه کرد که به نوبه خود قابل توجه است.

احمد محمدی‌زاده روز یکشنبه در نشست پیگیری مصوبات سفر رئیس‌جمهوری به استان بوشهر گفت: هم‌اکنون اختصاص چهار هزار و ۴۳۸ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع دولتی برای اجرای ۹۴ پروژه مصوب است که نسبت به اعتبارات مصوب سفر به پنج استان دیگر بیشتر است. البته یکسری از مصوبات و برخی تصمیم‌ها نیز در حین سفر رئیس‌جمهوری به این استان توافق‌شده که پیش بینی می‌شود سرجمع اعتبار مصوبه‌های سفر هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر به بیش از پنج هزار میلیارد تومان افزاش یابد که رقم قابل توجهی است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه افزون بر این، ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات نیز در این سفر به استان بوشهر اختصاص یافت که رقم خوبی است، اضافه کرد: همچنین تخصیص ۹۲۰ میلیون دلار تسهیلات ارزی از محل اعتبارات منابع صندوق توسعه ملی به استان بوشهر از دیگر رهاوردهای سفر هیات‌دولت به این استان است که از این میزان ۱۷۰ میلیون دلار مربوط به یک واحد پتروشیمی در عسلویه و ۷۵۰ میلیون دلار آن نیز برای توسعه صنایع دریایی است که برای ساخت شناور باید به کشتی و لنج‌سازی‌ها پرداخت شود.

به گفته محمدی‌زاده، اختصاص این میزان بودجه و تسهیلات بیانگر اعتماد هیات دولت سیزدهم به مجموعه مدیران استان بوشهر است و می‌طلبد همه مسوولان برای تحقق این مصوبه‌ها و جذب اعتبارات پای کار باشند. در شرایط سخت اقتصادی اختصاص این منابع به این استان با هدف اجرای پروژه‌های مختلف در راستای رفاه حال مردم انجام‌شده و همه مدیران به‌صورت شرعی، عرفی و قانونی برای هزینه‌کرد ریال به ریال این اعتبار مسوول هستند و باید با برنامه این اعتبارات هزینه و نباید هیچگونه حیف‌ومیل و اسرافی در این زمینه صورت گیرد.

وی با تاکید براینکه همه پروژه‌ها باید به شکل جدول تنظیم شود تا به‌صورت ماهانه در جریان روند پیشرفت کار قرار بگیرم، ادامه داد: همه معاونان استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی برای اجرا و پیشبرد مصوبه‌های سفر باید پای کار باشند و اگر پیشنهادی برای رفع مشکل در مسیر اجرای مصوبه‌ها دارند به وزارتخانه متبوع گزارش دهند.

محمدی‌زاده درباره تامین مسکن در استان بوشهر یادآور شد: در حوزه مسکن کارهای زیادی به این استان ابلاغ شده و علاوه بر احداث ۱۲ تا ۱۳ هزار واحد مسکونی که در موافقت‌نامه‌ها ابلاغ‌شده وزیر راه‌وشهرسازی نسبت به احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی نیز اعلام آمادگی و پشتیبانی کرده است. وی ساخت هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی از سوی کمیته امداد، بهسازی ۷۰۰ تا ۸۰۰ واحد و احداث هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی از سوی بنیاد مسکن را تنها بخشی از تعهدات استان در این بخش عنوان کرد. مسکن موتور محرک اقتصاد است و اگر فقط این حوزه در استان فعال شود به‌دنبال آن چرخه تولید، فعالیت، کار و تجارت نیز رونق می‌گیرد.

استاندار بوشهر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دستورات ویژه رئیس دولت در حوزه آب شرب مردم گفت: همچنین در بخش آب نیز رئیس‌جمهوری توافق خوبی با نیروگاه اتمی بوشهر داشتند که در مدت دو سال آینده ظرفیت ۷۰ هزار مترمکعب آب برای بوشهر تامین و وزارت نیرو این آب را بخرد.

وی با بیان اینکه امکان افزایش این میزان آب تولیدی از سوی نیروگاه به ۱۵۰ هزار مترمکعب وجود دارد، گفت: این یک فرصت عالی برای استان است و هر قرارداد و توافقی که لازم است باید انجام شود. همه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در سفر هیات‌دولت به استان بوشهر به‌صورت مصمم، هوشمند و عاقلانه پای کار آمدند و نتیجه خوبی نیز نصیب استان شد و این نتیجه دعای خیر شهدایی است که همه‌چیز خود را در راه خدا نثار کردند و باید قدر این نعمت را دانست.

گفتنی است رئیس‌جمهوری به همراه اعضای هیات‌دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شد و در فرودگاه بین‌المللی استان مورد استقبال مسوولان قرار گرفت. در ششمین سفر استانی هیات دولت به استان بوشهر شش وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه‌وشهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رئیس‌جمهوری را همراهی کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر: