bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۵۴۶۸
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۳ - ۲۸ آذر ۱۴۰۰
در نشست خبری سرمربیان تیم‌های ملی فوتبال ساحلی ایران و بلاروس مطرح شد؛
بامداد جنوب: برگزاری دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان و تیم ملی بلاروس در شهر بوشهر یکی از بهترین اتفاقاتی که می‌توانست برای ورزش این استان رخ دهد؛ اما از آن مهم‌تر این بود

بامداد جنوب: برگزاری دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان و تیم ملی بلاروس در شهر بوشهر یکی از بهترین اتفاقاتی که می‌توانست برای ورزش این استان رخ دهد؛ اما از آن مهم‌تر این بود که سرمربیان تیم ملی بلاروس نه تنها از میزبانی بوشهر رضایت داشت بلکه از برخورد گرم و صمیمی بوشهری‌ها تشکر و قدردانی کرد.

استان بوشهر را باید یکی از قطب‌های اصلی فوتبال ساحلی کشور دانست چراکه هم استعدادها و ملی‌پوشان زیادی در سطح ملی دارد و هم در رده باشگاهی، این استان مقام‌ها و افتخارات کشوری و جهانی زیادی کسب کرده است. اگرچه باید پذیرفت که باشگاه‌های فوتبال ساحلی این استان در سال‌های اخیر با مشکلات مالی زیادی روبه‌رو شده‌اند؛ ولی حتی این مساله باعث‌‌نشده که علاقه بوشهری‌ها به این رشته ورزشی کم‌ شود. اما یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که در سال جاری در فدراسیون فوتبال کشورمان رخ داد، انتصاب امیرحسین محتشم (رئیس هیات فوتبال استان بوشهر) به‌عنوان رئیس کمیته فوتبال ساحلی فدراسیون بود که یک اتفاق بزرگ برای استان بوشهر بود، چراکه بعد از سال‌ها یکی از کرسی‌ها مهم فدراسیون فوتبال به یک بوشهری رسیده بود. این انتصاب باعث شد تا انتظار برود، وضعیت فوتبال ساحلی در استان بوشهر روز به‌روز بهتر شود. در این مدت هم این اتفاق تا حدودی رخ داده است و قرار است بوشهر، کمپ تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان شود. اما از همه مهم‌تر این بود که مطابق سال‌های گذشته، بوشهر باز هم میزبان بازی‌های دوستان تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان با کشورهای دیگر شد که این اتفاق پس از دو سال وقفه بالاخره رخ داد. همانطور که در خبرها خواندید، اردوی مشترک آمادگی تیم‌های ملی فوتبال ساحلی ایران و بلاروس به میزبانی بوشهر چند روزی است که آغاز شده است و دو تیم قرار است طی این هفته سه بازی دوستانه نیز برگزار کنند. در ادامه این گزارش مشروح صحبت‌های سرمربیان و کاپیتان‌های هر دو تیم را خواهید خواند.

بوشهر از همه نظر برای میزبانی از بلاروس، ایده‌آل است

ایوان کانستانتسینائو، سرمربی تیم ملی بلاروس در نشست خبری قبل از بازی ایران گفت: فدراسیون و هیات‌فوتبال استان بوشهر برای برگزاری اردوی مشترک آمادگی بلاروس و ایران هماهنگی‌های خوبی تاکنون داشتند که این تعامل و همکاری آنها شایسته تقدیر است. تیم بلاروس پس از برگزاری مسابقات جام‌جهانی فوتبال ساحلی تاکنون هیچ اردویی نداشته و اکنون حضور در بوشهر و رویارویی با تیم شایسته ایران فرصت مناسبی برای افزایش سطح آمادگی تیم بلاروس است. این اردو همچنین فرصتی مناسب است تا بازیکنان بلاروس در آستانه یورو لیگ به آمادگی مطلوبی دست پیدا کنند. در این اردو تیم بلاروس چهار بازیکن جوان با رده سنی ۱۸ تا ۲۰ سال در اختیار دارد تا این بازیکنان بتوانند برای رقابت‌های آینده تجربه‌اندوزی لازم را داشته باشند.

وی در ادامه این گفت‌وگو افزود: با این رقابت‌ها بازیکنان کم‌تجربه از لحاظ روحی و روانی نیز به آمادگی مدنظر کادر فنی برای حضور در رویدادهای رسمی دست پیدا می‌کنند. همچنین باید گفت که برای سال آینده نیز تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به بلاروس دعوت می‌شود تا علاوه بر این تیم با حضور چند تیم دیگر، زمینه برگزاری رویدادی رسمی در کشور بلاروس فراهم شود.

الواردو کاپورال نیکولاس، کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی بلاروس نیز گفت: شرایط اردو در بوشهر بسیار خوب و خوب‌تر از آن برخورد گرم و صمیمی بوشهری‌ها با بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی بلاروس است. تیم ملی بلاروس در سه دیدار دوستانه با ایران در بوشهر در تلاش است تا بتواند برای نخستین‌بار برابر ایران به پیروزی دست پیدا کند و همچنین آمادگی بازیکنان خود را ارتقا دهد. در این اردو بازیکنان لژیونر و باتجربه بلاروس در تلاش هستند تا بازیکنان جوان تیم را برای تجربه‌اندوزی و آمادگی برای حضور در رقابت‌های مهم‌تر کمک کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: