bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۵۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۴ - ۱۹ دی ۱۴۰۰
سرگردانی بیماران بوشهری برای خدمات رادیولوژی؛
داود علیزاده: یک روز پس از انتقادات آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، از کمبود امکانات درمانی از جمله ‌ام آر آی و سی تی اسکن در استان بوشهر این موضوع به صحن شورای شهر اسلامی بوشهر نیز کشیده شد.

داود علیزاده

یک روز پس از انتقادات آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، از کمبود امکانات درمانی از جمله ‌ام آر آی و سی تی اسکن در استان بوشهر این موضوع به صحن شورای شهر اسلامی بوشهر نیز کشیده شد. یکی از اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر از این وضعیت و همچنین ازدحام در مراکز واکسیناسیون انتقاد کرد. ساعاتی بعد یکی از مسوولان بیمارستان شهدای خلیج‌فارس به این سخنان واکنش نشان داد. واکنشی که به‌طور ضمنی کافی نبودن تعداد دستگاه‌های سی‌تی‌اسکن و نبودن دستگاه ام ار آی در این مرکز درمانی را تایید می‌کرد.

وی در بخشی از سخنان خود اذعان کرده است که این دستگاه خریداری‌شده ولی همچنان نصب نشده است. امری که در بوشهر مسبوق به سابقه است. پیش از این نیز خریداری و نصب نشدن دستگاه رادیوتراپی شتاب‌دهنده خطی باعث برخی حواشی برای علوم پزشکی بوشهر ایجاد کرده بود.

عضو شورای اسلامی شهر بوشهر از نبود دستگاه ام ار آی در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس به‌عنوان اصلی‌‌ترین مرکز درمانی استان بوشهر انتقاد کرد.

عبدالخالق برزگرزاده روز شنبه در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی شورای شهر بوشهر گفت: بیمارستان شهدای خلیج فارس از بیمارستان‌های اصلی استان بوشهر است؛ ولی بااین‌وجود فاقد دستگاه ام ار آی است و بیماران برای انجام این آزمایش باید با آمبولانس به بیمارستان قلب بوشهر منتقل شوند.

عضو شورای اسلامی شهر بوشهر با بیان اینکه این انتقال هم برای بیمار هم پرستاران و همراهان بیمار بسیار سخت است تاکید کرد: از مسئولان دانشگاه علوم‌پزشکی انتظار است تجهیز بیمارستان شهدای خلیج‌فارس به دستگاه ام آر ای را با قید فوریت دنبال کنند.

به گفته وی بدون تردید با تجهیز بیمارستان به این دستگاه مشکلات کمتر برای بیماران، کادر درمان و خدمات‌رسانی بهتر فراهم می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر بوشهر به وضعیت واکسیناسیون در بوشهر نیز اشاره کرد و گفت: باتوجه به فروکش کردن شیوع ویروس کرونا دلتا و در حال گسترش بودن سویه اومیکرون و ضرورت تزریق دز سوم واکسن افزایش شمار مراکز واکسیناسیون و ساعت کار آن‌ها در شهر بوشهر ضروری است.

برزگرزاده با بیان اینکه درحالی‌که در زمان تزریق دز اول واکسن کرونا در بوشهر در اقدامی خوب مراکز متعددی برای تزریق واکسن راه‌اندازی شد اما با فروکش کردن کرونا این مراکز نیز کاهش یافت. تصریح کرد: باتوجه به‌ضرورت تزریق دز سوم برای مقابله با سوش اومیکرون جمعیت زیادی به این مراکز مراجعه می‌کنند، خیلی‌ها به دلیل شلوغ بودن مراکز از زدن واکسن منصرف می‌شوند.

به گفته وی با توجه به اهمیت این موضوع انتظار می‌رود مدیران دانشگاه علوم پزشکی این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

سخنان این عضو شورای اسلامی شهر بوشهر با واکنش مسوولان مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس مواجه شد و ساعتی پس از برگزاری جلسه شورای شهر مسوول رادیولوژی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرده است که ساختمان ام. آر. آی این مرکز از پایان سال ۱۳۹۹ آماده بهره‌برداری است.

سعید ضیا از وضعیت دستگاه ام. آر. آی خریداری‌شده نیز گفت: یک دستگاه ام. آر. آی نیز خریداری شده است و منتظر تحویل به مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس هستیم.

مسوول رادیولوژی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر با بیان اینکه آرامش و رضایت خاطر بیماران و همراهان اهمیت بسزایی برای این مرکز دارد. گفت: این مرکز با وجود همه کمبود‌های کشوری، تمام توان و تلاش خود را در شرایط همه‌گیری کووید ۱۹ و در پنج خیز کرونا به کارگرفت تا بهترین خدمات را به مردم استان ارائه دهد.

مدیر داخلی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس نیز گفته است که این بیمارستان، سه دستگاه سی‌تی‌اسکن دارد که در موج پنجم کرونا به‌صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت بودند و روزانه حدود ۵۶۰ سی‌تی‌اسکن انجام می‌شد.

به گفته نظر غلامی، دو دستگاه سی‌تی‌اسکن در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس و یک دستگاه هم در بیمارستان شهدای هسته‌ای فعال است.

با اینکه کسی زحمات کادر درمان در دروان کرونا را انکار نمی‌کند؛ با این حال وضعیت خدمات‌دهی به بیماران در مراکز درمانی استان مطلوب نیست و بارها شهروندان از نحوه برخورد پرسنل، نحوه خدمات‌دهی و کیفیت خدمات نارضایتی خود را اعلام کرده‌اند.

این اولین باری نیست که مسوولان درمانی از خرید دستگاه و نصب نشدن آن خبر می‌دهند. پیش از این نیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به خرید دستگاه رادیوتراپی شتاب‌دهنده خطی برای درمان بیماران سرطانی به رسانه‌ها گفته بود: به سبب آماده نشدن محل نصب این تجهیزات، در حال حاضر در انباری با ویژگی خاص نگهداری می‌شود.

سعید کشمیری با بیان اینکه این دستگاه با مشارکت یکی از خیران عرصه سلامت خریداری و تحویل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شد. افزود: دستگاه رادیوتراپی شتاب‌دهنده خطی یادشده اکنون تحویل‌شده که به سبب آماده نشدن ساختمان آن در انبار نگهداری می‌شود.

وی با بیان اینکه ساختمان محل نصب دستگاه رادیوتراپی شتاب‌دهنده خطی برای درمان بیماران سرطانی در حال احداث است تصریح کرد: به سبب نبود انبار مناسب با شرایط خاص در دانشگاه علوم پزشکی، در انباری با شرایط استاندارد و مناسب و زیرپوشش بیمه حوادث، آتش‌سوزی، دوربین‌های حفاظتی، دستگاه رطوبت‌سنج و نظارت ویژه تجهیزات پزشکی نگهداری می‌شود.

کشمیری با اشاره به اینکه ساختمان نصب دستگاه رادیوتراپی شتاب‌دهنده خطی برای درمان بیماران سرطانی به‌زودی آماده می‌شود افزود: ساختمان محل نصب این دستگاه دارای دیوار بتونی با چهار متر قطر در حال ساخت است و با تکمیل ساختمان، دستگاه یادشده در این محل نصب می‌شود.

مشکلات درمانی مردم بوشهر فقط در زمینه مراکز دولتی نیست. بخش اعظم مراکز درمانی خصوصی بوشهر در محدوده میدان امام خمینی و ... است که باوجود ترافیک سنگین و نبود پارکینگ دسترسی به آن برای شهروندان مسائل و مشکلات متعددی را به وجود آورده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بوشهر در این زمینه گفت: به‌منظور ساماندهی وضعیت تردد و پارک در خیابان امام خمینی (ره) شهر اقدامات خوبی صورت گرفته و برنامه‌های مهمی در این راستا داریم.

ایمان زندی‌نیا با اشاره به ترافیک خیابان امام خمینی که یکی از خیابان‌های اصلی شهر است افزود: ترافیک خیابان امام خمینی یکی از دغدغه‌های اساسی شهروندان محسوب می‌شود و درخواست‌های متعددی برای ساماندهی به آن ارائه‌شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بوشهر تصریح کرد: کمبود پارکینگ در این خیابان با توجه به مراکز درمانی و مطب پزشکان یکی از دغدغه‌های اعضای شورای شهر و شهروندان است.

به گفته وی از همین رو شورا در کنار پیگیری تعامل با نیروگاه برای ایجاد پارکینگ و فضای سبز در زمین متعلق به نیروگاه در این خیابان با لایحه شهرداری برای خرید یک زمین به متراژ ۸۶۷ مترمربع برای احداث پارکینگ در کوچه روبروی بانک کشاورزی در خیابان امام خمینی موافقت شد.

انتظار می‌رود اقدامات مناسب برای تسریع در رفع گره‌های ترافیکی در خیابان امام خمینی‌شهر بوشهر انجام شود تا شهروندان کمترین مشکل را برای تردد در این خیابان داشته باشند.


نام:
ایمیل:
* نظر: