bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۵۶۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۸ - ۰۳ اسفند ۱۴۰۰
بامداد جنوب: وزیر کشور از تغییر محدودیت‌های رنگ‌بندی‌های کرونایی متناسب با شرایط موجود در صورت تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

بامداد جنوب: وزیر کشور از تغییر محدودیت‌های رنگ‌بندی‌های کرونایی متناسب با شرایط موجود در صورت تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

احمد وحیدی در پایان جلسه قرارگاه ستاد مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: یکی از موضوعاتی که در جلسه امروز قرارگاه مورد بحث قرار گرفت سفرهای آخر سال بود که چند بخش را شامل می‌شود. نخست شرایط مسافرین همچنین افرادی که در حوزه حمل‌ونقل نقش دارند و افرادی که در اماکن اقامتی ارائه خدمات می‌کنند، مطرح شد که نظر برخی اعضا این بود با توجه به اینکه فاصله زیادی از تزریق دز دوم واکسن گذشته است باید ضرورت تزریق دز سوم را برای این افراد دنبال کنیم.

به گفته وی موضوع دیگر افرادی است که در این ایام مسافرت می‌کنند و اماکن اقامتی که پیش‌بینی‌شده شاید به حد کافی نباشد. لذا مقرر شد در ستادهای استانی این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد و اماکنی که می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارائه خدمات داشته باشند از قبل اعلام شوند. همچنین اجتماعاتی که در مکان‌های مسقف محدودیت‌های آن‌ها اعلام‌شده بود بار دیگر مورد تاکید قرار گرفت، موضوعی که پیش‌تر مشخص و ابلاغ‌شده است.

وزیر کشور ادامه داد: در مورد رنگ‌بندی‌ها در دوره قبلی رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد و آبی برای شهرها در نظر گرفته‌شده بود اما با توجه به اینکه شرایط متفاوت شده برای مثال تمام محدودیت‌هایی که برای رنگ قرمز در قبل وجود داشت در حال حاضر اعمال نمی‌شود. لذا بررسی شد تا متناسب با شرایط موجود محدودیت‌ها برای شرایط قرمز و در مجموع رنگ‌بندی‌ها در نظر گرفته شود که این موضوع جمع‌بندی شد و مقرر شد که برای تصویب به ستاد ملی کرونا ارسال شود.

به گفته وی گزارش‌هایی از مدارس، دانشگاه‌ها، اصناف، بخش حمل‌ونقل عمومی و مراقبت‌ها در مرزها ارائه شد و در خلال آن تاکید شد که در حوزه اصناف پروتکل‌ها به‌صورت کامل رعایت شوند و تذکرات لازم به اصناف داده شود. امیدواریم با این تذکرات نیاز به برخورد جدی‌تر وجود نداشته باشد و شرایط ابلاغی به‌طور کامل شامل تزریق واکسن و یا داشتن تست PCR منفی رعایت شود.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع ارتقای ایمنی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تردد‌های هوایی اشاره کرد و افزود: همچنین در حوزه حمل‌ونقل هوایی رعایت و کنترل افراد برای تزریق واکسن PCR منفی مورد تاکید قرار گرفت که اعلام شد این موضوع در حال کنترل است.


منبع:
ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: