bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۵۹۲۳
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۲ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۱
بامداد جنوب: مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر از راه‌اندازی خانه یاریگران زندگی باهدف اجرای فعالیت‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بوشهر خبر داد.

بامداد جنوب: مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر از راه‌اندازی خانه یاریگران زندگی باهدف اجرای فعالیت‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بوشهر خبر داد.

علی موحدی در بازدید از روند آماده‌سازی اولین خانه یاریگران زندگی در استان بوشهر گفت: این خانه با مشارکت ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و باهدف اجرای برنامه‌های تبلیغی مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی و جلوگیری از جلوگیری از گرایش نوجوانان و جوانان به مواد مخدر راه‌اندازی می‌شود.

به گفته وی برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های متنوع آموزشی و کمک‌آموزشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی برای دانش آموزان، مدارس و خانواده‌ها، تولید اقلام فرهنگی، ترویجی و کمک‌آموزشی و برگزاری فعالیت‌های فرهنگی و هنری پیشگیرانه برای گروه هدف نوجوان از مسوولیت‌های این مرکز است.

موحدی با اشاره به فعالیت ۸۵۲ کانون‌های یاریگران زندگی در مدارس دوره‌های مختلف تحصیلی استان خاطرنشان کرد: این مرکز محلی برای شناسایی و تجمیع پروژه‌های کوچک مدارس و کانون‌های یاریگران زندگی و نیز مرکز کمک به رشد و پیاده‌سازی ابتکارات کوچک است.

وی ادامه داد: دسترسی عادلانه دانش‌آموزان مدارس و خانواده‌ها به خدمات هدایت و راهبری فعالیت‌های پیشگیرانه در سطح مدارس و مناطق، تسهیل‌گری برای رشد ایده‌ها و ابتکارات کانون‌های یاریگران زندگی و هم‌اندیشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطر از مهم‌ترین اهداف تشکیل این خانه است.

موحدی گفت: امیدواریم استقرار این مرکز گام مؤثری در ارتقا شناخت و آگاهی نوجوانان از آسیب‌های اجتماعی و روش خود مراقبتی را فراهم سازد.


نام:
ایمیل:
* نظر: